Zamknij
REKLAMA

Koncert Santo Subito Santo z kutnowskim akcentem

20:42, 21.04.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 22 kwietnia o godz. 19.00 Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Kutnie zaprasza na koncert ku czci Świętego Jana Pawła II pod hasłem „Santo Subito Santo" w wykonaniu niepełnosprawnych artystów utalentowanych wokalnie z łódzkiego stowarzyszenia Studio Integracji pod kierunkiem pana Krzysztofa Cwynara.

Koncert odbędzie się w ramach comiesięcznych nabożeństw poświęconych Świętemu Janowi Pawłowi II, które w parafii odbywają się każdego 22 dnia miesiąca od momentu przybycia do niej relikwii świętego. Twórcą i duchowym opiekunem dzieła JPII jest Proboszcz parafii ksiądz Mirosław Romanowski. Koncert poprzedzi Msza Święta  o godz. 18.00. W trakcie koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniężna na cele Stowarzyszenia. 

Wśród niepełnosprawnych artystów znalazła się kutnianka Natalia Mikołajczak. Ma 17 lat  i od dwóch lat śpiewa z Krzysztofem Cwynarem, a pod jego opieką nie ma, jak mówi mama Natalii, forów. Natalia jest najmłodszą wokalistką Studia Integracji.

- Krzysztof Cwynar to wyjątkowy człowiek, mówi do nich tak jeśli jesteś niepełnosprawny i przekraczasz drzwi na próbę, to stajesz się artystą a tu wszyscy są równi, tak samo traktowani, daj z siebie wszystko. Takie postawienie sprawy, taki duch zrozumienia powoduje, że rosną ambicje, chce się młodzieży i dorosłym starać, bo niepełnosprawność to normalność - opowiada mama Natalii. - Pan Krzysztof to jest nasz dobry duch, dzięki niemu niepełnosprawni artyści uczestniczą w wielu koncertach, rywalizują w konkursach wokalnych i śpiewają na prawdziwych galach. Natalia wystąpi w najbliższą niedzielę, a za miesiąc 22 maja na wielkiej gali w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Dziś nasz opiekun miał operację i cały dzień poświęcamy modlitwie za jego zdrowie. 

Krzysztof Cwynar ma 76 lat, pochodzi z Wilna, jest społecznikiem,piosenkarzem i kompozytorem, uczestnikiem Festiwali Piosenki Polskiej w Opolu, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, i innych w Moskwie, Bułgarii i Wilnie.

Stowarzyszenie Studio Integracji powstało w roku 1997 z inicjatywy Krzysztofa Cwynara, realizuje ludzkie marzenia prowadząc rehabilitację przez sztukę dla osób niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami. Organizuje ogólnopolskie wydarzenia integracyjne, wspiera, promuje i opiekuje się utalentowanymi artystami.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

(O.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone