Zamknij
REKLAMA

Ścieki przemysłowe z Pini Polonia w rowie melioracyjnym

21:41, 12.04.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi Delegatura w Skierniewicach przeprowadził oględziny rowu melioracyjnego przy ul. Południowej w lutym tego roku w związku z zawiadomieniem Stowarzyszenia Czysta Okolica. Jak się dziś dowiadujemy w rowie znalazły się nieoczyszczone ścieki przemysłowe.

- 23 lutego zawiadomiliśmy WIOŚ i Policję o ciemnobrunatnej brei płynącej rowem melioracyjnym od Pini Polonia. Potem wiele razy obserwowałem podobny kolor nieczystości w rowie Wschodnia- Południowa - mówi Andrzej Orłow, prezes Czystej Okolicy.

O sprawie pisaliśmy na naszych łamach w lutym tego roku.

Na miejscu pojawiła się Policja, a następnie inspektorzy WIOŚ, którzy stwierdzili, że rów melioracyjny w rejonie ulicy Południowej był zanieczyszczony ściekami o barwie brunatno-czerwonej i zapachu typowym dla ścieków z ubojni zwierząt, 

23 lutego została pobrana próbka ścieków na wylocie ze stawu zlokalizowanego za Pini Polonia sp. z o.o i jej analiza wykazała, że do rowu odprowadzono nieoczyszczone ścieki przemysłowe.

Marzena Sokołowska Kierownik Delegatury WIOŚ w Skierniewicach informuje, że od 23 lutego do 21 marca WIOŚ prowadził kontrolę interwencyjną w Pini Polonia sp. zo.o. 

- W trakcie kontroli Prezes spółki, oświadczył, iż zanieczyszczenie rowu melioracyjnego do którego odprowadzane są wody opadowe i wody popłuczne z terenu Pini Polonia spowodowane zostało awarią, jaka wystąpiła podczas prowadzonej rozbudowy zakładowej podoczyszczalni ścieków. Ścieki przemysłowe przedostały się do kanalizacji deszczowej - mówi Sokołowska. - W trakcie kontroli spółka podjęła działania związane z usunęciem skutków awarii, przeprowadzono czyszczenie kanalizacji ściekowej oraz zobowiązała się do oczyszczenia zbiornika wodnego - stawu- zlokalizowanego na rowie melioracyjnym.

W związku z odprowadzaniem nieoczyszczonych ścieków przemysłowych do środowiska dpowiedzialną osobę ukarano mandatem karnym. 

WIOŚ zobowiązał Pini Polonia do nieodprowadzania ścieków przemysłowych do środowiska, do oczyszczenia stawu na rowie melioracyjnym.

Termin na wypełnienie wskazań pkontrolnych jeszcze nie upłynął, stąd rowy do tej pory są zanieczyszczone. Jaki jest zatem stan wody w innych zakładach i środowiska w Podstrefie Kutno? O tym wkrótce.

(O.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

WaldekWaldek

14 0

I po co nam to było? Burza na emeryturę! 23:10, 12.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OlaOla

11 0

Nic dodać, nic ująć. Popieram 100/100 i pozdrawiam. Spokojnej, dobrej nocy życzę... 23:32, 12.04.2018


EwaEwa

11 0

Smród dla mieszkańców, robota dla Ukraińców, dziękujemy Burzyńskiemu, włoski mafiozo najbardziej zadowolony! 12:35, 13.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

profesor Filutekprofesor Filutek

5 1

Szanowni Państwo! Niestety, Waldek i Ola mają rację. Popieram ich. Nie każda synowa teściowej dogodzi. Nie każda morda pasuje do forda. Nie każda woda nadaje się do picia. Nie każdy robi kokosowe interesy. Miasto Róż - Kutno na Pinim wyszło jak Zabłocki na mydle. Jak dają to się bierze. Jak biją to się ucieka. Jak się daje to się kraje. Jak suka da to pies weźmie. Jak polska suka(sitwa) Burzyńskiego dawała to włoski pies(mafiozo) Pini brał ile mógł. Takiej szansy, takiej okazji żaden pełnokrwisty pies nie przegapi, prawda? Jak okazja - to okazja. Jak interes - to interes. Albo wszystko, albo nic. Stary wyga, doświadczony nienasycony włoski "pies" wziął zapachy i złoto, a zastawił młodej, początkującej, niedoświadczonej polskiej "suczce" smród i błoto. Przy okazji pozbawił jej cnoty. Teraz mięso i słoninę wywożą na zieloną, ukochaną Ukrainę, a ciemne tubylcy, nasze niesforne kutnowiaki jedzą kości i flaki. Ciekawe, ile polska "suczka" dostała za utratę cnoty?.... No cóż, święci garnków nie lepią, ślepi w karty nie grają, a głusi solidarnego chóru nie dowartościowują. I co my z tego mamy?.... I po co nam to było?.... I co będzie dalej?..... Ja, dziękując za wszystko Burzyńskiemu, póki co, idę na "nocną zmianę" zarabiać na "ryż" dla siebie, Muminka, Migotki i innych wynędzniałych dam i rycerzy. Będę budował pralnię .... Dobranoc Państwu? 22:55, 13.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiesiekWiesiek

3 0

Włoch ma miód a my smród... 21:38, 15.04.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ManiekManiek

3 1

Zapomniałeś ,że niektórzy tubylcy mają tez kasiorę czyż nie? 06:45, 16.04.2018


MarekMarek

1 0

Taaaa, ci spod Lwowa i Tarnopola. 13:37, 16.04.2018


profesor Tacytprofesor Tacyt

0 0

"Wolność nigdy nie jest bezpieczna na dłużej niż jedno pokolenie. Nie wysysa się jej z mlekiem matki. Można ją odziedziczyć jedynie walcząc za nią, chroniąc ją, broniąc jej, a pezekazać następnemu pokoleniu dopiero wtedy, gdy zrozumie, że musi postępować tak samo. Jeśli tego nie zrobimy, to również dobrze możemy spędzić jesień naszego życia na opowiadaniu dzieciom i wnukom, jak to było kiedyś w Ameryce, gdy ludzie byli wolni." - Kto to powiedział? 13:33, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone