Zamknij

Historyczny sukces Młodziczek KKS Pro-Basket Kutno

20:16, 22.05.2018 Redaktor Aktualizacja: 20:21, 22.05.2018
Skomentuj

Wielki sukces odniosły w miniony weekend młodziczki KKS Pro-Basket Kutno, które w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski Młodziczek w Żyrardowie wywalczyły awans do najlepszej ósemki w kraju. W turnieju dziewczęta mierzyły się z zespołami z Żyrardowa, Rybnika oraz Swarzędza.

W pierwszym meczu podopieczne trener Karoliny Kociurskiej – Tomczak podejmowały zespół RMKS Rybnik. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando dziewcząt z Kutna, które od początku meczu narzuciły swoje tempo gry nie oddając prowadzenia aż do końca. Ostatecznie wygrywamy 88:58.

W meczu z gospodarzem turnieju , zespołem z Żyrardowa nie było już tak łatwo. Gospodarz postawił naszym zawodniczkom trudne warunki, wygrywając po 3 kwartach różnicą 15 punktów. Młodziczki z Kutna starały się odrobić straty wygrywając ostatnią kwartę 25:12 jednak było to za mało na pokonanie rywala. Przegrywamy 85:83 i o awansie decydować miał ostatni mecz z ekipą ze Swarzędza.

Ostatni mecz obfitował w wiele zwrotów akcji, prowadzenie w meczu zmieniało się kilkukrotnie. W końcówce meczu lepiej zaprezentowały się dziewczęta z KKS Pro-Basket Kutno, które dowiozły cenne zwycięstwo do końca, wygrywając 69:67 oraz zapewniając sobie historyczny awans do Finałów Mistrzostw Polski.

Nie obyło się też bez nagród indywidualnych. Najlepszym strzelcem turnieju została Julia Dresler a do pierwszej piątki turnieju wybrana została Wiktoria Kacperska. Turniej Finałowy odbędzie się w dniach6- 10 czerwca w Piasecznie.

KKS Pro-Basket Kutno – RMKS Rybnik 88:58

UKS Trójka Żyrardów – KKS Pro-Basket Kutno 85:83

KKS Pro-Basket Kutno – UKS Lider Swarzędz 69:67