Zamknij

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia - poradnik praktyczny

08:00, 06.11.2018 (.) Aktualizacja: 08:01, 06.11.2018
Skomentuj

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym spotykamy się z rodziną i to jej poświęcamy swoje wolne chwile. Nie powinniśmy więc poświęcać ostatnich chwil na wszystkie przygotowania, dlatego warto już w listopadzie przygotować sobie kalendarz przygotowań, który sprawi, że przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia będzie łatwiejsze.

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia zacznij od stworzenia listy z zadaniami do wykonania

Święta Bożego Narodzenia powinny być spędzane w spokoju i radowaniu się rodzinnymi chwilami. Niestety bardzo często dzieje się tak, że dopada nas ten cały "szał" związany ze zorganizowaniem najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia. Aby nie wpaść w ten amok i cieszyć się każdą chwilą, warto przyrządzić sobie kalendarz przygotowań.

W kalendarzu przygotowań powinno znaleźć się kilka punktów, którymi musimy zająć się przed świętami. Do najważniejszych należą na pewno: choinka, prezenty, potrawy bożonarodzeniowe, ozdoby świąteczne i strój, w który się ubierzemy. Warto rozpatrzyć każdy punkt i zdecydować, kiedy zajmiemy się właśnie nim. Prezenty, ozdoby świąteczne i strój to punkty, którymi możemy zająć się dużo wcześniej, tak jak choinka- o ile jest ona sztuczna. W przypadku potraw wigilijnych jest to zróżnicowana kwestia, bo niektóre z nich muszą być przygotowywane dzień przed wigilią lub tego samego dnia tuż przed kolacją.

Choinka to dość kompromisowy temat, który warto przedyskutować z rodziną. Musimy zdecydować, czy chcemy sztuczną choinkę, czy też żywą. Żywa choinka wiąże się z tym, że niestety gubi igły i jest rozwiązaniem jednorocznym, natomiast choinka sztuczna sprawdzi się przez wiele lat i nie ma problemu z ciągłym sprzątaniem igieł. Nie zapominajmy jednak, że choinka żywa ma piękny zapach, którego nie ma sztuczna.

Zaplanujmy prezenty i ozdoby świąteczne

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia wiąże się też z ozdobami świątecznymi. Ta kwestia zależy od indywidualnych upodobań. Czy zdecydujemy się na wystrój w kolorze srebrnym, zielonym, złotym, czy czerwonym, a może wybierzemy wielobarwne kompozycje? Nie możemy jednak zapomnieć o ozdobach na choinkę, ale także o innych ozdobach w domu, takich jak wieńce na drzwi, ozdobne serwetki, świeczki itp. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór różnych świątecznych gadżetów i dekoracji, przez co jest w czym wybierać.

Przygotowując dekoracje bożonarodzeniowe, nie możemy zapomnieć o oświetleniu. Tyczy się to zarówno oświetlenia choinki, ale także oświetlenia domu. Możemy wybrać sobie jednokolorowe lub wielobarwne lampki o różnych kształtach. Dostępne są też lampki z funkcją automatycznego zmieniania koloru, co jest troszkę droższym, ale zdecydowanie najbardziej popularnym obecnie rozwiązaniem.

Ważną rolę dla wszystkich odgrywają prezenty. Pamiętajmy jednak, że liczy się to, ile serca włożymy w prezent, a nie to ile pieniędzy kosztował. Prezenty powinny być dobierane indywidualnie. Warto więc na samym początku ułożyć sobie listę osób, dla których w tym roku musimy kupić prezenty. Pod imionami można napisać hasła, oznaczające to, czym się dana osoba interesuje i co jej się podoba. To na pewno bardzo ułatwi dobór prezentów.

Następnym krokiem będzie wybór tego, gdzie kupimy dany prezent. W tej chwili możliwości jest bardzo wiele. Możemy wybrać tradycyjną metodę sklepów stacjonarnych lub też kupować prezenty przez internet z dowozem do domu. Jest to bardzo praktyczne dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na jeżdżenie po sklepach i szukanie odpowiedniego prezentu, a w internecie w ciągu kilku minut możemy znaleźć "prezent idealny".

Nie zapominajmy też o prezentach ręcznie robionych, w które zdecydowanie wkładamy najwięcej serca i energii. Są one bardzo cenne i wywołują wielką radość. Kartki ręcznie robione mają zupełnie inne znaczenie niż te kupione w sklepach. W takich prezentach tkwi magia Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy także o zapakowaniu prezentów. Rozpakowywanie prezentów ze wstążek, bożonarodzeniowego papieru i innych dekoracji sprawia najwięcej radości.

Potrawy bożonarodzeniowe

Potrawy bożonarodzeniowe to temat, który warto przemyśleć. Pamiętajmy o tym, że potraw powinno być 12. Jest to symboliczna liczba, która przypomina nam o 12 apostołach. Z potrawami bożonarodzeniowymi kojarzą się nam przede wszystkim: zupa grzybowa, barszcz z uszkami i kompot z suszu - tu znajdziesz idealny przepis.

Zarówno kompot z suszu, barszcz z uszkami, jak i zupę grzybową możemy przygotować kilka dni wcześniej. Na barszcze z uszkami znajdziemy bardzo dużo przepisów, tak jak na kompoty z suszu, które są standardowym napojem do wigilijnej kolacji. Samodzielne wykonanie tych potraw nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu, a smak jest lepszy, niż gdy np. zupa grzybowa będzie kupiona w sklepie.

Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia powinno być dla nas wielką przyjemnością i sprawiać, że będziemy odczuwali radość. Nie dajmy jednak zapanować się temu wielkiemu szaleństwu i starajmy się spędzić jak najwięcej czasu ze swoimi bliskimi, którzy są dla nas najcudowniejszym prezentem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%