Zamknij

Spotkanie klasowe po latach. Jak je zorganizować?

12:27, 16.05.2018 Aktualizacja: 12:28, 16.05.2018
Skomentuj

Z roku na rok stajemy się coraz bardziej zajęci, a czas mija w nieubłaganym tempie zalewając nas monotonią życia codziennego. Niekiedy więc potrzebujemy przypomnieć sobie beztroskie chwile, jakie towarzyszyły nam w młodzieńczych latach. Zwłaszcza że rocznice ukończenia szkół i studiów stają się coraz bardziej doniosłe i ani się obejrzymy a już jesteśmy 5, 10, 15 a nawet 20 lat poważniejsi i dojrzalsi. Jak sprawić, by stara paczka przyjaciół z liceum zebrała się dziś i wspólnie uczciła kolejny jubileusz? Oto krótki poradnik dla organizatorów spotkań.

Inicjatywa nie zawsze spoczywa w naszych rękach, nieraz to dyrektorowie szkół biorą na siebie przywilej organizacji zjazdu absolwentów i trzeba przyznać, w znacznej większości przypadków okazje te świetnie zapisują się w naszej pamięci. Jednak na ogół nie mamy co liczyć na to, że technikum czy uczelnia zadbają o to, abyśmy mogli spędzić w swoim towarzystwie nieco więcej czasu. I tutaj właśnie zaczyna się nasza misja jako organizatorów przedsięwzięcia.

Poszukiwanie dawnych znajomych

Najczęściej bywa tak, że z niektórymi przyjaciółmi ze szkolnych lat utrzymujemy znajomość wirtualną. Pomagają w tym serwisy społecznościowe, oraz nieco rzadziej szkolne fora internetowe. Najlepszym pierwszym krokiem w organizacji spotkania klasowego będzie więc odezwanie się najpierw do ludzi, z którymi mamy kontakt – w dwie lub trzy osoby o wiele szybciej uda nam się udźwignąć ogrom całego wyzwania. Po pierwsze, pamiętajmy, aby szukając profili facebookowych przyszłych gości nie pominąć żadnej osoby – pomogą nam w tym klasowe zdjęcia, gdzie najczęściej zgromadzeni są wszyscy uczniowie. Co jednak zrobić z osobami nieobecnymi w sieci?

W takim przypadku będziemy musieli pobawić się w detektywa, a więc odnaleźć ludzi, którzy mogą nas doprowadzić do poszukiwanej osoby – często będą to znajomi znajomych naszych znajomych. Koniec końców na pewno uda nam się zdobyć numer telefonu dawnej koleżanki lub kolegi. Niebawem dotrzemy do wszystkich i będziemy mogli wreszcie przesłać szczegółowe informacje i zaproszenia.

Ustalanie okoliczności

Największe znaczenie mają oczywiście data i miejsce. Prawdopodobnie najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zrobienie wycieczki po większych klubach lub kawiarniach w mieście i przepytanie obsługi o koszty wynajęcia lokalu lub zarezerwowania kilku stolików na sobotni wieczór. Unikajmy miejsc, w których cała grupa będzie albo nazbyt stłoczona albo, wręcz przeciwnie, rozproszona na za dużej przestrzeni. Najczęściej odpowiednią rezerwację uda się załatwić nieodpłatnie.

Innym, równie dobrym wyjściem jest zaproszenie szkolnych przyjaciół do prywatnego domu, gdzie na przykład przy kilku butelkach dobrego whisky będziemy mogli przesiedzieć do późnej nocy bez obaw o zamknięcie lokalu. Ta metoda jednak wydaje się lepsza, kiedy stawiamy na spotkanie w nieco okrojonym gronie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%