Zamknij

Kilka cennych porad przed zakupem drewnianego płotu osłonowego

10:24, 09.05.2018 (.) Aktualizacja: 10:25, 09.05.2018
Skomentuj

Zdaje się, że o drewnianym asortymencie do ogrodu napisano i powiedziano już wszystko. Kwestia płotów ogrodowych z drewna jest jednak wciąż otwarta, głównie z uwagi na fakt, że producenci ciągle udoskonalają swoją ofertę i dodają do niej oryginalne modele. Zanim zdecydujesz się na konkretny materiał, z jakiego wykonany będzie Twój płot osłonowy, zapoznaj się z tymi kilkoma poradami – być może pomogą one w optymalnym wyborze.

Płot osłonowy prześwitujący lub zwarty

Prześwity pomiędzy sztachetami drewnianego płotu osłonowego mogą być bardzo różne. Dobrze oceń, jaką rolę ma spełniać Twoje ogrodzenie. Od strony, z której najczęściej wieją silne wiatry, dobrze jest wykorzystać płot osłonowy o zwartej konstrukcji. Także od strony ulicy lub drogi gruntowej, która może nieść ze sobą spore pokłady kurzu, przyda się płot osłonowy nieprzepuszczalny.

Jeśli nasza działka graniczy z polem uprawnym lub innym, spokojnym miejscem, można wykorzystać drewniany płot osłonowy o nieco mniej gęstym ułożeniu sztachet. Taki wariant sprawi, że ogród wyda się bardziej otwarty i przestronny, a my będziemy mogli częściej korzystać z widoków natury zza płotu.

Wysokość płotu osłonowego

W świetle prawa musimy zachować pewne standardy podczas planowania drewnianego płotu osłonowego. Jego wysokość powinna maksymalnie wynosić 2,2 metra. Jeśli chcemy postarać się o wyższe ogrodzenie, wówczas musimy zwrócić się o pozwolenie budowlane. Z reguły producenci płotów (m.in www.produktyogrodowe.pl) oferują płoty osłonowe w wysokościach 1,5 – 2,0 m. Tylko od nas zależy, czy chcemy, aby wnętrze naszego ogrodu było częściowo widoczne, czy staramy się o pełną intymność. Płot osłonowy o wysokości 2,0 m powinien być najlepszym wyborem.

Furtka w płocie osłonowym

Jedna uwaga tyczy się także wejścia na naszą posesję. Jest to temat, który tylko pobocznie tyczy się płotów osłonowych, ale warto to wiedzieć przed inwestycją. Otóż furtka w świetle prawa budowlanego, musi otwierać się do wnętrza naszej działki. Jej szerokość nie może być mniejsza niż 0,9 m. Producenci najczęściej oferują furtki do płotów osłonowych o szerokości 2,0 – 2,4 m.

Czy płot osłonowy nadaje się tylko jako ogrodzenie?

Jeśli posiadasz dużą przestrzeń w ogrodzie, możesz pomyśleć o zakupie kilku rodzajów płotów osłonowych. Wysokie i zwarte płoty osłonowe lamelowe dobrze sprawdzą się jako ogrodzenie, które wytyczy obrys działki. Płoty osłonowe ażurowe, ze względu na swoją budowę i ciekawą stylistykę, mogą posłużyć jako swoiste ściany działowe ogrodu. Dzięki nim jasno wytyczymy strefy relaksu, uprawy rośli, zabawy dla dzieci czy ciągi komunikacyjne. Posiadając bardzo dużo przydomowej przestrzeni, płoty osłonowe ażurowe na pewno ją uporządkują.

Płoty osłonowe są też rewelacyjne dla posiadaczy ogródków działkowych. Zwłaszcza niewielki płot osłonowy myśliwski – jest uroczy i idealnie pasuje do skromnego pola działki, jego gabaryty sprawiają, że łatwo się go transportuje, a w razie potrzeby także impregnuje i naprawia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%