Zamknij
REKLAMA

Jak odzyskać dług – poradnik krok po kroku

17:18, 27.04.2018 | (.)
Skomentuj

„Zapłaci czy nie zapłaci?” - oto jest pytanie. Możesz czekać  i dumać, albo wziąć sprawy w swoje ręce i wyegzekwować dług zanim się przedawni lub zanim z długu zrobią się długi. Jest wiele sposobów jak się za to zabrać. Aby uniknąć tych mało skutecznych zapytaliśmy ekspertów z kancelarii windykacyjnej Vindicat.pl od czego zacząć i co po kolei robić, aby skutecznie odzyskać dług.

Określ czas jaki możesz przeznaczyć na odzyskanie długu

Czy mogę poświęcić na odzyskiwanie długu od kilku do kilkunastu godzin czy zależy mi na czasie i chce to zrobić tak szybko jak tylko się da?

Zwykle podejmując decyzję bierzemy pod uwagę dwa aspekty: czas i cenę. Te usługi, które kosztują więcej niż to, ile zarabiamy na godzinę wykonujemy sami. Te, które kosztują mniej niż to, ile jesteśmy w stanie zarobić w ciągu jednej godziny warto zlecić profesjonalistom. Wybierz formę - osobiście, online, pośrednik

Czy chcę osobiście egzekwować swoją należność, czy poprzez formularz online, a może oddam sprawę w ręce ekspertów?

Jeśli dysponujesz kilkoma godzinami wolnego czasu i intuicja podpowiada Ci, że najlepiej byłoby osobiście zająć się odzyskiwaniem długu możesz skorzystać z bezpłatnego poradnika przygotowanego przez zespół kancelarii windykacyjnej Vindicat.pl o tym jak negocjować dług z dłużnikiem. Zwróć szczególną uwagę na to, że komunikacja międzyludzka to nie tylko słowa, ale bardzo znaczący jest także ton głosu i mowa ciała. Poradnik dotyczący zasad negocjacji z dłużnikiem dostępny jest tutaj vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-rozmawiac-z-dluznikiem-zasady-negocjacji-z-dluznikiem/

A może zmuszony jesteś działać pod presją i chcesz odzyskać dług tak szybko jak to tylko możliwe?!  W takim wypadku możesz sprzedać swój dług na giełdzie długów lub skorzystać z gotowych szablonów online (więcej o tym jak działa windykacja online znajdziesz w tym artykule: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-odzyskac-dlug-online/)

Jeśli zdecydowałeś się na pośrednika, najpierw go sprawdź

Jak wybrać pośrednika? Czym mam się kierować przy wyborze firmy windykacyjnej, która pomoże mi odzyskać dług?

Wybierając pośrednika warto sprawdzić jego referencje i opinie obecnych i byłych klientów. Miej na uwadze kwotę, którą chcesz odzyskać, jeśli jest ona niewielka warto skorzystać z firm, które nie działają w korporacyjnych strukturach. Jeżeli chcesz dochodzić stosunkowo niskich kwot, jest duże prawdopodobieństwo, że Twoja sprawa będzie rozpatrywana z mniejszym wigorem niż sprawy w których stawką są miliony.

Mamy nadzieję, że z tym oto krótkim poradnikiem, opracowanym w oparciu o porady doświadczonych ekspertów, którzy niejeden dług już wyegzekwowali unikniesz emocjonalnego wyczerpania i nie wpadniesz w manipulacyjne pułapki nierzetelnych kontrahentów. Jeśli poradnik ten nie odpowiedział na któreś z pytań, które wciąż Cię nurtują lub problem z którym się zmagasz jest bardziej złożony zapraszamy do kontaktu z kancelarią windykacji Vindicat.pl

((.))
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone