Zamknij
REKLAMA

Czy już czas na ubezpieczenie telefonu?

09:37, 26.04.2018 | (.)
Skomentuj

Z badania CBOS „Aktualne problemy i wydarzenia” (stan na lipiec 2017 r.) wynika, że z telefonów komórkowych korzysta aż 92% Polaków, z czego 57% to posiadacze smartfonów. O tym, że dla coraz większej rzeszy ludzi smartfony stają się niezastąpionym urządzeniem, świadczy również to, że analitycy CBOS zaobserwowali wzrost liczby ich użytkowników. W tym kontekście ubezpieczenie telefonu wydaje się coraz bardziej przydatnym rozwiązaniem. Wiedzą o tym nasi przyjaciele z Zachodu, gdzie polisa Mobile phone insurance cieszy się rosnącą popularnością. Jej przykład znaleźć można na https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Na co narażony jest twój smartfon

Być może do wykupu polisy przekona cię lista trzech najczęstszych usterek smartfonów:

Pęknięty ekran. Niekiedy nawet szkło o podwyższonej odporności na zarysowania nie jest w stanie uchronić smartfonu przed konsekwencjami upadku z dużej wysokości. Tymczasem naprawa wyświetlacza zwykle jest bardzo kosztowna. Uszkodzona bateria. W niektórych smartfonach samodzielna wymiana baterii jest niemożliwa – konieczna jest pomoc specjalisty. Zepsute gniazdo ładowania. Codzienne podłączanie ładowarki w połączeniu z korzystaniem ze smartfonu podczas ładowania często kończy się wizytą w serwisie.

We wszystkich opisanych sytuacjach polisa zaoszczędzi ci wydatków i stresu.

Zakres ubezpieczenie telefonu

W podstawowym wariancie ubezpieczenia smartfonu mieści się ochrona na wypadek kradzieży i uszkodzenia mechanicznego (np. wskutek upadku albo działania wilgoci). Ubezpieczyciele zapewniają klientom nowy sprzęt albo pokrywają koszty naprawy – zwykle nie mogą one przekraczać wartości telefonu. W wariancie ochrony związanym z kradzieżą przewidziano zwrot kosztów, którymi złodziej obciążył właściciela urządzenia. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują polisy o nieco szerszym zakresie, zapewniając nowy smartfon np. w przypadku zgubienia urządzenia – taką usługę oferuje między innymi firma Gadget Cover, jednocześnie umożliwiając rozszerzenie polisy na członków rodziny. Polisa taka pozostaje w mocy, nawet jeśli telefon zaginie z winy współmałżonka.

Każdą polisę ubezpieczeniową możesz dopasować do swoich potrzeb. Zapoznaj się więc z ofertą najlepszych firm i nie martw się o koszty naprawy swojego telefonu – nawet po upływie dwóch lat gwarancji.

((.))
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone