Zamknij
REKLAMA

Konta bankowe dla beneficjentów programu 500+

08:17, 12.04.2018 | Redaktor
Skomentuj

Program 500+ stanowi nieocenione źródło pomocy dla wielu polskich rodzin. Jeżeli również jesteś jego beneficjentem, może już czas pomyśleć o tym, żeby skorzystać z którejś z propozycji, proponowanych na tą okazję przez banki? Idealnym przykładem ciekawej i praktycznej oferty są specjalne konta bankowe dla wszystkich pobierających to świadczenie. Nie czekaj i już dziś dowiedz się o nich czegoś więcej.
 

Program 500+ - to już dwa lata

Tak tyle czasu już minęło od wejścia w życie tego sztandarowego dzieła PiS. Co przez ten czas zyskały polskie rodziny? Przede wszystkim dzięki niemu zmniejszyło się skrajne ubóstwo. Najwięcej przy tym skorzystały rodziny wielodzietne, które dzięki świadczeniu 500+ znacznie podniosły jakość życia. Łączna suma, która została wydana na ten cel wyniosła prawie 46 miliardów złotych, a objętych tym wsparciem finansowym zostało 3 mln 600 tysięcy dzieci.

Przypomnijmy jeszcze jakie warunki trzeba spełnić, aby ubiegać się o 500+? Na nieopodatkowane 500 zł miesięcznie liczyć mogą wszyscy, bez względu na dochód, na drugie i kolejne dziecko. Przy czym jeżeli chcielibyśmy je uzyskać na pierwsze dziecko, musimy wykazać się dochodem wynoszącym nie więcej niż 800 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego to 1200 zł netto na osobę.

Czym są konta bankowe dla beneficjentów 500+?

Po wprowadzeniu programu Rodzina 500 Plus, również banki postanowiły stworzyć specjalną ofertę dla osób, które je pobierają. Wszystkie większe instytucje finansowe w naszym kraju zadeklarowały przystąpienie do programu. Dzięki czemu duża ilość wniosków składana jest za pośrednictwem serwisów bankowych. Część z nich postanowiła nawet stworzyć na tę okazję specjalne rozwiązania i promocyjne warunki. Można skorzystać m.in. z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, długoterminowej lokaty, preferencyjnych warunków na rachunku osobistym, czy też kredytu na samochód.

My skupimy się tu jednak na szczególnie interesujących nas, specjalnych kontach bankowych, dzięki którym zyskamy lepsze warunki ich użytkowania, niż osoby nie pobierające świadczenia. Będąc posiadaczem jednego z nich zaoszczędzimy na bezpłatnych opcjach, za których korzystanie płacilibyśmy w przypadku konta nie objętego promocją 500+. Należy pamiętać, że w ciągu dłuższego okresu czasu, możemy dzięki temu uzyskać znaczną sumę dodatkowej gotówki, którą możemy przeznaczyć na potrzeby dziecka.

Czy warto skorzystać z ofert kont dla beneficjentów 500+?

W większości banków podstawową promocją jest brak opłat za prowadzenie konta, przelewy elektroniczne, wypłaty z bankomatów, jak również wydanie i prowadzenie karty płatniczej. Przykładowo, w Nest Bank można dostać w ciągu roku 200 zł, jeśli spełnimy warunki regulaminu. Do tego możemy liczyć na bezpłatną kartę i prowadzenie rachunku.

Ciekawym rozwiązanie dla wszystkich rodziców jest także konto, które daje premię za regularne oszczędzanie. Im więcej mamy dzieci, tym większych profitów możemy się spodziewać. Oszczędzać możemy przez okres od 5 do 15 lat, przy czym odkładana przez nas kwota może wynieść od 200 do 600 zł. Ile możemy zatem zyskać? Przypuśćmy, że przez 15 lat odkładamy po 300 zł miesięcznie. W ciągu tego okresu uzyskamy 54 tys. zł. kapitału, do tego bank wypłaci nam odsetki (1,2% rocznie) i dodatkową premię.

Atrakcyjną ofertę dla swoich klientów ma także BOŚ Bank. Konto dla beneficjentów 500+ jest w nim bezpłatne bezwarunkowo, do tego nie płacimy za wypłaty z bankomatów Euronet i za korzystanie z karty płatniczej (przy płatnościach powyżej 300 zł miesięcznie). Oprocentowanie natomiast jest na poziomie 2% dla kwoty poniżej 3 tys. zł. Przy pełnym wykorzystaniu atutów tego konta, rocznie rodzina, po opodatkowaniu, zyskać może nawet 129,6 zł dodatkowych odsetek. Jeżeli zainteresował Cię temat kont bankowych dla beneficjentów programu 500+, więcej informacji uzyskasz tutaj https://program500plus.org.pl/konta-bankowe-dla-beneficjentow-rodzina-500-plus/.

Chcesz zdobyć więcej profitów do przyznawanego 500+? Nie czekaj dłużej i już teraz sprawdź jaką ofertę przygotowały dla Ciebie poszczególne banki.

(Redaktor)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone