Zamknij
REKLAMA

Jak otworzyć konto w banku?

13:49, 05.04.2018 | (.)
Skomentuj

Wszyscy chcemy korzystać z naszych pieniędzy w sposób łatwy i bezpieczny. O ile tradycyjne konta bankowe niewątpliwie zapewniają bezpieczeństwo, w dziedzinie wygody korzystania często przegrywają z kontami internetowymi. Jeśli myślisz o założeniu nowego konta, musisz wziąć pod uwagę to, jakiego rodzaju konto najbardziej pasuje do twoich potrzeb. Zanim jednak otworzysz konto bankowe, musisz wykonać kilka czynności i zgromadzić kilka informacji.

Otwieranie konta osobistego

Bez względu na to, czy myślisz o koncie internetowym, czy tradycyjnym, jeśli chcesz otworzyć konto do użytku osobistego, będziesz potrzebować dokumentu tożsamości. Jeśli udasz się do placówki osobiście, będziesz musiał pokazać swój dowód osobisty. Będziesz także musiał podać imię i nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL i adres zamieszkania. Czasami wymagany jest minimalny depozyt początkowy, który musisz zabrać ze sobą w formie gotówki, nie jest to jednak reguła. Proces zakładania konta zajmuje zazwyczaj mniej niż 30 minut. Będziesz jednak musiał chwilę poczekać na kartę do bankomatu, którą bank musi wygenerować ją specjalnie dla ciebie. Mimo że otwarcie konta jest dość proste, musisz wiedzieć, jakie informacje będą bankowi potrzebne. Otwieranie konta online może być łatwiejsze, ponieważ masz w domu dostęp do wszystkich potrzebnych dokumentów. Jeśli zaś chcesz otworzyć konto osobiście w banku, sprawdź wcześniej na stronie internetowej, jakie dokumenty będą wymagane.

Historia kredytowa

Wiele instytucji finansowych dokonuje kontroli kredytowej osoby, która chce założyć u nich konto. Jeśli nie masz najlepszej historii kredytowej, może się okazać, że bank nie wyrazi zgody na to, byś założył w nim swoje konto. Ponadto wiele banków sprawdza, czy figurujesz w którymś z rejestrów dłużników. Jest to standardowa procedura, której używają banki jako sposobu na sprawdzanie potencjalnych klientów. Jeśli figurujesz w którymś z nich, powinieneś jak najszybciej spłacić dług i dopilnować, by firma czy instytucja, która Cię tam wpisała, usunęła z rejestru twoje nazwisko. Jeśli tego nie zrobisz, możesz mieć problemy nie tylko z założeniem konta, ale też z zaciągnięciem kredytu, a nawet z podpisaniem umowy z operatorem sieci komórkowej. 

Otwieranie konta firmowego

Otwarcie konta firmowego wymaga nieco więcej dokumentacji. Większość banków pozwoli ci zeskanować dokumenty i wysyłać kopie pocztą elektroniczną lub faksem. Oprócz informacji identyfikacyjnych potrzebnych do otwarcia konta osobistego, będziesz musiał również podać swój numer NIP oraz REGON, a w niektórych przypadkach umowę spółki lub statut stowarzyszenia. Dowiedz się z wyprzedzeniem, jakie dokumenty będą ci potrzebne, aby otworzyć rachunek firmowy w wybranej przez ciebie instytucji finansowej.

Otwieranie konta internetowego

Jeśli chcesz otworzyć konto internetowe, możesz to zrobić online, korzystając z formularza, który znajduje się na stronie internetowej banku. Znajdziesz tam również informacje o tym, jakiego rodzaju dokumenty będą potrzebne i w jaki sposób powinieneś je bankowi dostarczyć. Niektóre banki, jak BZWBK, oferują możliwość założenia konta w trakcie rozmowy wideo. Jest to bardzo wygodna forma zakładania konta przez internet, gwarantująca przy okazji maksymalne bezpieczeństwo. W procesie wideo weryfikacji doradca porówna twoją twarz ze zdjęciem w dowodzie osobistym. Dodatkowym atutem tego systemu jest słowna akceptacja umowy, którą doradca prezentuje podczas rozmowy wideo. Szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. Otwieranie konta jeszcze nigdy nie było tak proste!

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone