Zamknij
REKLAMA

Nosidełko turystyczne, czyli jedziemy na wakacje – wszyscy!

09:46, 27.03.2018 | O.R
Skomentuj

Chociaż rezolutne brzdące z wielkim zapałem każdego dnia odkrywają otaczający je świat, poznawanie nowych miejsc nie zawsze jest łatwe. Bardzo często potrzebna jest do tego troskliwa opieka rodziców, którzy pomogą dziecku pokonać pewne przestrzenie i zadbają o bezpieczeństwo małego odkrywcy. Nieporadność małych dzieci to jedna z przyczyn, dla których w społeczeństwie pokutuje przeświadczenie, że rodzice małych brzdąców mają związane ręce, gdy mowa o planowaniu bardziej aktywnych wakacji. Wynalazek, jakim jest turystyczne nosidełko dla najmłodszych, nadaje takiemu przekonaniu status mitu.

Nosidełko turystyczne dla najmłodszego wycieczkowicza

Długi spacer piaszczystą plażą? Wędrówka po połoninie lub malowniczym szlakiem turystycznym? Młodzi rodzice, którzy uwielbiają taki sposób spędzania wolnego, wakacyjnego czasu, nie muszą już martwić się, że te przyjemności są poza ich zasięgiem. Dzięki specjalnym nosidełkom dzieci mogą spokojnie uczestniczyć w każdej letniej wyprawie – i przekonać się, że odkrywanie świata może być bardzo emocjonujące. Ale kiedy konkretnie można zacząć planować takie rodzinne wakacje?

Nosidełka turystyczne, te usztywniane poprzez stelaż, są produkowane z myślą o tych maluchach, które potrafią przyjąć pozycję siedzącą i wytrzymać w niej nawet kilka godzin – a więc mają za sobą przynajmniej pół roku życia. Wybierając konkretny model nosidełka, należy zwrócić uwagę na to, czy:

  • krzesełko i stelaż nosidełka są stabilne
  • czy siedzisko można regulować
  • obicie sporządzono z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału
  • model posiada elementy służące jako podpórki dla nóżek dziecka
  • model posiada części, dzięki którym dziecku nie zaszkodzi ani padający deszcz, ani zbyt mocno grzejące słońce.

Warto zaznaczyć, że nosidełko turystyczne może oddać podróżującym rodzicom także inną przysługę. Pomieści bowiem nie tylko dziecko, ale też wiele akcesoriów i drobiazgów, które warto mieć pod ręką podczas opiekowania się maluchem. Znakomita większość nosidełek jest wyposażona w kieszenie lub zapinane schowki, w których z powodzeniem pomieszczą się zapasowe pieluchy, nawilżane chusteczki czy ulubione maskotki. W ten sposób i dziecko, i jego niezbędne bagaże znajdują się w jednym miejscu, nie przybywa dodatkowych toreb, które trzeba dodatkowo dźwigać.

Artykuł powstał we współpracy z NOSIDELKO.COM.PL

(O.R)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone