Zamknij
REKLAMA

I LO PUL im. 37 pp pierwsze wśród szkół mundurowych. Zobacz ofertę!

05:33, 13.03.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Łódzki Kurator Oświaty wydał rekomendacje dla pięciu szkół w województwie łódzkim, w których realizowane są zagadnienia obronności. I tak w tym elitarnym zespole znalazły się szkoły (kolejność nie jest przypadkowa): 

  • I LO PUL im. 37 pp „liceum mundurowe” z Kutna;
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach;
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Skierniewicach;
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli;
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Wincentego Witosa w Bujnach.

Szkoła z Kutna jest jedyną, gdzie nie ma rozproszenia oferty edukacyjnej. Tylko kształcenie mundurowe.

Oceniano m.in. ogólne wyniki szkoły, zdawalność matur (tak, tak 4 z rzędu 100%), ofertę edukacyjną – przedmioty wspomagające proces edukacji obronnej, ilość godzin dodatkowych.

Realizację zamierzeń, programów ogólnopolskich, lokalnych, inne osiągnięcia uprawnienia (strzelania bojowe, asysty honorowe, konferencje naukowe, kursy ITR, płetwonurkowanie, inne działania, za które uczniowie otrzymują dodatkowe punkty w ramach rekrutacji do służb). Sprawdzono losy absolwentów (służą, bronią, studiują, studiowali m.in. w Akademii Morskiej, Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Wyższej Szkole Policji, Akademii Wojsk Lądowych, Akademii Sztuki Wojennej. Absolwenci I LO PUL Kutno kształcą się także na kierunkach cywilnych, wszak to ogólniak). Pełnomocnik ds. obronnych Kuratorium Oświaty z Łodzi w trakcie analizy oferty szkoły mocno akcentował kwalifikacje, kompetencje i przygotowanie merytoryczne kadry. Oczywiście doświadczenie i tradycje. Bardzo mocno podkreślano rzetelność i wymagalność względem uczniów (kandydatów): egzaminy wstępne z W-F, rozmowa kwalifikacyjna, obowiązkowe badania lekarskie.

Drodzy gimnazjaliści z okolicy i całej Polski, jeśli poważnie myślicie o funkcjonowaniu w formacjach mundurowych (przyszli żołnierze, ale i policjanci, pogranicznicy, strażacy, ratownicy medyczni) zapraszamy w nasze szeregi. W razie pytań, dzwońcie do sekretariatu szkoły, śledźcie facebooka szkolnego.

Nie ma służby, do której nie wymagają badań lekarskich. Podsumowując, kuratoryjna rekomendacja została wysłana także do odpowiednich ministerstw mundurowych, m.in. w ramach Programu Wspierania Szkół Ponadgimnazjalnych Prowadzących Certyfikowane Klasy Mundurowe.


Artykuł sponsorowany


 

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018