Zamknij
REKLAMA

Odpowiedzialność bukmacherów za zdrowie graczy

17:44, 01.03.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Ustawa Hazardowa w istotny sposób odmieniła funkcjonowanie bukmacherów w naszym kraju. W branży pozostały jedynie polskie firmy posiadające licencje Ministra Finansów. Zmieniono również sposób, w jaki legalni bukmacherzy internetowi mogą się reklamować. Ustawa gwarantuje zatem dwie korzyści. Do skarbu państwa wpływają podatki z zakładów bukmacherskich, natomiast gracze są w większej mierze chronieni przed szkodliwym uzależnieniem od hazardu. W jaki sposób legalni, polscy bukmacherzy muszą dbać o bezpieczeństwo fanów zakładów sportowych?

Ograniczone możliwości reklamy

Bukmacherzy mogą bez przeszkód sponsorować kluby piłkarskie oraz wydarzenia sportowe. Z czego zresztą skwapliwie korzystają. Zmieniły się jednak sposoby reklamowania usług bukmacherskich w Internecie. Nie uświadczymy już skąpo ubranych, atrakcyjnych kobiet. Nie dostrzeżemy także jachtów, wielkich pieniędzy oraz eleganckich mężczyzn w smokingach. A wszystko za sprawą nowelizacji ustawy hazardowej, która w istotny sposób ogranicza formę reklamy zakładów.

Zakłady nie mogą być adresowani ani publikowane w miejscach, w których docierałyby do osób niepełnoletnich. Zakłady bukmachers-kie nie mogą także wzbudzać skojarzeń z sukcesem zawodowym, bogactwem, luksusem oraz atrakcyjnością fizyczną. Stąd, dobrze znane elementy reklamy firm bukmacherskich na dobre zniknęły z oficjalnych stron. W ten sposób bukmacherzy mają przypominać o głównym celu zakładów bukmacherskich – rozrywce.

Zakłady bukmacherskie jako czysta forma rozrywki

A zatem, bukmacherzy mają za zadanie przypominać graczom, że bukmacherka nie powinna być sposobem zarabiania pieniędzy. Jest to forma rozrywki, dzięki której przyjemniej ogląda nam się mecz, którego rezultat obstawiliśmy. Możliwość wygranej powinna być tylko dodatkową możliwością jaką stwarzają zakłady bukmacherskie nastawione na rekreacje. Co więcej, na każdej stronie legalnego bukmachera muszą zostać zamieszczone porady dla graczy, w których dowiedzą się oni jakich zachowań unikać by ustrzec się uzależnienia od hazardu. Na stronie bukmachera jest również udostępniony krótki test psychologiczny pozwalający na wstępną diagnozę zachowań ryzykownych.


 

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018