Zamknij
REKLAMA

Co zrobić, gdy bank nie chce udzielić kredytu?

14:51, 27.02.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Banki dość chętnie udzielają kredytów gotówkowych, a Polacy ochoczo je zaciągają. Chociaż tego rodzaju wsparcie finansowe udzielane jest w oparciu o uproszczone procedury, nie każdy wniosek kredytowy przechodzi pozytywną weryfikację. Twój wniosek został odrzucony i bank nie chce udzielić kredytu? Sprawdź, co możesz zrobić.

Istnieje wiele powodów, dla których bank może odmówić udzielenia wsparcia finansowego. Chociaż główną przyczyną jest brak wystarczającej zdolności kredytowej, istotna rolę odgrywa m.in. negatywna historia w BIK (lub jej brak), umowa na czas określony, wiek kredytobiorcy czy zbyt duża liczba aktywnych zobowiązań kredytowych. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na porażkę – wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek, by zwiększyć szanse na dostęp do dodatkowej gotówki.

Zmień parametry kredytu

Nawet jeśli dotrzesz do najtańszego kredytu bankowego na finanse.rankomat.pl, możesz nie mieć wystarczającej zdolności kredytowej. W takiej sytuacji pomyśl o zmianie parametrów kredytu, tj.:

  • obniż kwotę kredytu
  • wydłuż okres kredytowania.

Często tyle wystarczy, aby bank zaakceptował osiągane dochody – uznał, że spłata miesięcznej raty będzie możliwa.
 

Pomyśl o karcie kredytowej

Jeżeli bank odmawia kredytu gotówkowego, pomyśl o karcie kredytowej. Daje ona dostęp do dodatkowych środków – zgodnie z przyznanym przez bank limitem. Jej zaletą jest możliwość skorzystania z okresu bezodsetkowego oraz dokonywanie transakcji bezgotówkowych oraz internetowych.

Zastanawiasz się co lepsze, kredyt czy karta kredytowa? Z punktu widzenia formalności, to właśnie karta jest łatwiej dostępna.

Zbuduj historię kredytową

Bank może odmówić udzielenia kredytu z powodu braku lub negatywnej historii kredytowej. W jej poprawie pomoże m.in. korzystanie z karty kredytowej lub skorzystanie z darmowej pożyczki oferowanej przez firmy pozabankowe.

Pamiętaj, aby tego rodzaju zobowiązania spłacać terminowo. Jeśli będziesz mieć opóźnienia, wówczas bank kolejny raz może odrzucić wniosek kredytowy.

Zmień bank

Każdy bank działa w oparciu o własną politykę wewnętrzną. Jako że różne mogą być procedury przyznawania kredytu, odrzucenie wniosku przez jedną instytucję wcale nie wyklucza ubiegania się o wsparcie finansowe w innym miejscu.

Dobrze jest złożyć wniosek w instytucji, w której posiadasz konto osobiste. Bank ma dostęp do Twoich dochodów, dzięki czemu może zaproponować linię kredytową lub inny kredyt dostosowany do możliwości finansowych.

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018