Zamknij

Czyszczenie plastików w samochodzie - część sprzątania

14:19, 07.02.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Sprzątanie nigdy nie należy do przyjemnych czynności. Odkurzanie, mycie, wycieranie kurzu – mało kto to lubi. Jednak jest to nieodłączna czynność w domu oraz w samochodzie.

Po mieszkaniu, czas na auto

Sobotnie przedpołudnie to w wielu domach czas generalnych porządków. Z pewnością nie jest to ulubiona pora weekendu, jednak o czystość należy dbać. Zmotoryzowani, oprócz mieszkania, mają przed sobą jeszcze widmo zrobienia porządku w samochodzie.

O utrzymanie porządku w swoim aucie ciężko przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Wnosimy do auta błoto, które następnie przywiera do chodników, a zimą wraz z nami do środka samochodu dostaje się piasek i sól.

Właśnie dlatego każde sprzątanie powinniśmy zacząć od porządnego odkurzania. Dzięki temu pozbędziemy się z wnętrza pojazdu najbardziej widocznych zabrudzeń. Podczas odkurzania w powietrzu unosi się kurz, dlatego wykonujemy je przed czyszczeniem plastików.

Czyszczenie plastików w samochodzie

Gdy całe wnętrze będzie wolne od piasku, błota i okruszków, możemy zacząć czyszczenie plastików. Czeka nas tyle pracy, ile takich elementów posiadamy. Warto podejść do sprawy poważnie, bowiem czysty kokpit, to kokpit wolny od bakterii.

Porządek z plastikami zaczynamy od dokładnego umycia wszystkich elementów. Najlepiej użyć do tego dedykowanego płynu. Taki preparat wyczyści środek naszego samochodu lepiej, niż uniwersalny środek. By zapewnić dokładniejsze czyszczenie należy użyć ściereczki z mikrofibry. Sprawdzi się ona zdecydowanie lepiej niż bawełniana. Oprócz tego nie zaszkodzi kupić okrągłego pędzla z długim włosiem. Dzięki niemu dostaniemy się do zanieczyszczeń, które dostały się do nawiewu.

Wnętrze samochodu to nie tylko kokpit, dlatego nie zapominajmy o pozostałych plastikowych elementach. Na szczęście czyszczenie drzwi jest łatwiejsze niż deski rozdzielczej, więc pójdzie nam ono o wiele sprawniej.

Konserwacja – krok drugi

Oprócz samego czyszczenia warto pomyśleć nad zakonserwowaniem plastików w naszym samochodzie. Służy do tego specjalny żel do pielęgnacji, nazywany również dressingiem. Zapewni on skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV, które niekorzystnie oddziałuje na deskę rozdzielczą.

Jego aplikacja jest banalnie prosta. Wystarczy spryskać powierzchnię i wytrzeć do sucha. Choć niektóre preparaty mają bardziej „rozbudowaną” instrukcję obsługi. Czyszczenie plastików w samochodzie nie jest skomplikowane. Na czystą powierzchnię nałożyć żel i poczekać kilka minut. Dopiero wtedy można przejść do polerowania plastiku. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KarolKarol

0 0

Do czyszczenia wnętrza warto się przygotować. Plastiki to zmora. Natomiast udało mi się skompletować zestaw do ich czyszczenia na https://mrcleaner.pl/plastiki-wewnetrzne-kokpit i męczę się teraz nieco mniej, ale dalej nie jest to moja ulubiona cześć detailingu 13:31, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%