Zamknij

Magnez - przyczyny obniżonego poziomu magnezu

15:23, 12.01.2018 O.R
Skomentuj

O magnezie mówi się obecnie bardzo wiele. To niezaprzeczalny fakt, że ów magnez rzeczywiście ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia, dla dobrej kondycji, a jego niedobór może być powodem różnych kłopotów zdrowotnych, może być powodem złego samopoczucia. Tym samym warto o magnezie nieco więcej wiedzieć, warto zadbać o to, aby w naszym organizmie nie było go zbyt mało. Tymczasem współczesny człowiek bardzo często boryka się z zbyt niskim poziomem owego pierwiastka, co skutkuje różnymi objawami.

Objawy niedoboru magnezu

Jeśli mamy do czynienia ze zbyt niskim poziomem magnezu, to przede wszystkim musimy wskazać na to, że objawy pojawią się bardzo szybko. Mowa jest o takich objawach jak chociażby:

- ciągłe zmęczenie

- drażliwość

- kłopoty z koncentracją

- kłopoty ze snem

- drżenie powieki

- skurcze łydek

Znaczenie magnezu dla naszego organizmu jest kluczowe, ponieważ bierze on udział w około trzystu różnych procesach biochemicznych. Tym samym jeśli mamy do czynienia z obniżonym poziomem magnezu, odczuje to na wiele różnych sposobów.

Znaczenie magnezu dla naszego organizmu

Mowa jest o znaczeniu kluczowym, o czym zresztą wspomnieliśmy powyżej. Magnez odpowiada między innymi za takie aspekty jak funkcjonowanie ludzkiego układu odpornościowego, funkcjonowanie naszego układu nerwowo-mięśniowego, wpływa na budowę kośćca oraz zębów. Poza tym również jeśli mamy do czynienia z prawidłowym poziomem owego magnezu, to jednocześnie też będziemy mówili o znacznie mniejszym ryzykiem rozwoju nadciśnienia tętniczego, o znacznie niższym ryzykiem związanym z wystąpieniem choroby niedokrwiennej serca, cukrzycą typu drugiego, arytmią serca.

Przyczyny obniżonego poziomu magnezu

Wszystko ma swoją przyczynę i nie inaczej jest w odniesieniu do poziomu magnezu. Jeśli bowiem mamy do czynienia z jego niedoborem, to na pewno możemy również mówić o bardzo konkretnych przyczynach. Co może wpłynąć na obniżenie poziomu magnezu? Wskażemy między innymi na:

- zbyt małe przyjmowanie przez organizm owego minerału

- stosowanie antykoncepcji hormonalnej

- zbyt duża aktywność seksualna

- nadmierny stres

- zbyt mocne wydalanie magnezu wraz z moczem

Mówiąc o niedoborach magnezu, będziemy musieli wskazać na to, że mamy do czynienia z pewnymi grupami ryzyka, aczkolwiek nie oznacza to wcale, że jeśli ktoś w żadnej grupie się nie mieści, to tym samym nie jest narażony na niedobór magnezu. Tak naprawdę w dobie współczesnej każdy z nas jest narażony na utratę magnezu, a tym samym jest narażony na przykre konsekwencje takiego stanu rzeczy. Tym samym warto spożywać produkty, które są naturalnym źródłem tego pierwiastka, a na domiar tego również musimy wskazać na to, że dobrym zwyczajem jest profilaktyczne sięganie po suplementy diety zawierające ów minerał. To może nam pomóc pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości na co dzień, to może nam pomóc w uzyskaniu lepszego samopoczucia na co dzień. Niedobór magnezu może być powodem bardzo przykrych dolegliwości, które będą nam po prostu przeszkadzać w codziennych czynnościach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%