Zamknij

Rękawice ochronne dla każdego

13:50, 24.10.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Praca w magazynie, sklepie oraz w domu lub ogrodzie wymaga ochrony ciała. Najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne są dłonie. To nimi wykonujemy większość czynności, a skóra dłoni jest dość delikatna. Dlatego właśnie bardzo istotny jest dobór roboczych rękawic. Różnorodność materiałów może utrudniać wybór. Poniższe informacje na temat kilku typów rękawic ochronnych ułatwią ich dobór dla siebie lub pracowników.

Wampirki

Najczęściej widywana i najtańsza metoda ochronny dłoni to tzw. wampirki. Rękawiczki te wykonane są z tkaniny i oblane tworzywem z jednej strony. Lateksowa farba jest wodoodporna i twardsza od bawełnianych włókien, więc sprawdza się w niewymagających warunkach. Przy naprawdę intensywnej pracy, ciężkich przedmiotach i chropowatych powierzchniach szybko się jednak przecierają. W kontakcie z wodą lub olejami też nie sprawdzą się na długo.

Tworzywa sztuczne

Nitryl i nylon zdecydowanie przodują w tej kategorii. Wykonane z nich rękawice ochronne są bardziej odporne na przedarcie oraz wodoodporne. Smar, olej i wilgoć to dla nich żaden problem. Szczególnie, gdy mają na końcu ściągacz. Do środka nie dostanie się ani kropelka. Te materiały są też dużo bardziej rozciągliwe, dzięki czemu dopasowują się do kształtu dłoni. Ta cecha, wraz z uwypukleniami na palcach, sprawiają, że więcej w nich czuć i nadają się do prac precyzyjnych.

Neutralne dla skóry

Do długotrwałego noszenia lepiej niż sztuczne, sprawdzą się naturalne materiały. Ich połączenie z mocnym tworzywem daje trwałość przy maksymalnym komforcie stosowania. Skóra np. cielęca z nylonowym wykończeniem to przykład takich rękawic ochronnych, które przyjemnie będzie zakładać na dłonie nawet przy wysokich temperaturach. Wytrzymają też w trudnych warunkach i co najważniejsze, ochronią dłoń. Warto też zwrócić uwagę na przepuszczalność materiałów, aby uniknąć przykrego zapocenia. Rękawice robocze mają bowiem chronić przed szkodliwymi czynnikami, a nie być jednym z nich.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%