Zamknij
REKLAMA

SOK na służbie. Ukradł śpiącemu buty i bagaż

12:21, 22.09.2018 | www.kgsok.pl
REKLAMA
Skomentuj

Straż Ochrony Kolei przypomina, by podróżni pamiętali o pilnowaniu swoich bagaży i rzeczy osobistych. Tylko w tym tygodniu jednemu z podróżnych skradziono rower, a kolejny został bez butów. Odzyskali swoje rzeczy dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy SOK.

We wtorek na stacji w Lesznie 58-letni mężczyzna zostawił rower przed budynkiem dworca. Okazję postanowiła wykorzystać 31-letnia złodziejka. Ucieczkę rowerem po peronie udaremnili funkcjonariusze SOK, którzy ujęli sprawczynię kradzieży i odzyskali rower.

Następnego dnia, w środę 19 września br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolując dworzec w Kutnie zostali poproszeni o pomoc przez podróżnego, który zasnął na ławce w poczekalni dworca. Gdy się obudził, zniknął jego bagaż oraz buty. Funkcjonariusze SOK przeprowadzili czynności podczas których na podstawie zapisów monitoringu udało się ustalić sprawcę kradzieży. Był nim 41-letni mężczyzna, który przywłaszczył sobie torbę podróżną a na nogi założył skradzione śpiącemu podróżnemu buty. Chwilę później złodziej był już w rękach patrolu SOK.

Funkcjonariusze SOK przekazali Policji ujętych sprawców wraz z dowodami rzeczowymi, a osoby poszkodowane złożyły odpowiednie zeznania.

Tym razem, dzięki czujności funkcjonariuszy SOK podróżni odzyskali skradzione rzeczy. Jednak bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych, a jak mówi znane przysłowie - okazja czyni złodzieja.

(www.kgsok.pl)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone