Zamknij
REKLAMA

PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy dla Łódzkiego

16:53, 06.11.2018 | PKP Intercity S.A.
REKLAMA
Skomentuj

Więcej pociągów kategorii TLK, częste połączenia z Łodzi do stolicy, także w weekendy. To najważniejsze zmiany dla województwa łódzkiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r.

PKP Intercity uruchomi nowe pociągi kategorii TLK dla podróżnych z Łodzi. Mieszkańcom stolicy województwa przewoźnik zapewni dogodny dojazd zarówno do Warszawy, jak i na Pomorze. Co godzinę, także w weekendy, będą kursować składy między Łodzią a Warszawą. Zwiększy się także liczba połączeń na odcinku Łódź – Trójmiasto. Stację Opoczno Południe będzie natomiast obsługiwać aż o 4 pary więcej pociągów niż dotychczas.

Obowiązujący od 9 grudnia br. rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Na linii między Łodzią a Zduńską Wolą kontynuowane będą prace modernizacyjne. W związku z tym część pociągów do Wrocławia skierowano objazdem przez Radomsko, Piotrków Trybunalski, z pominięciem Łodzi. Pociąg IC Barbakan pojedzie objazdem przez Kutno, z pominięciem Sieradza. Pociąg TLK Pobrzeże natomiast pojedzie do Wrocławia, by zapewnić bezpośrednie połączenie mieszkańcom Sieradza, Zduńskiej Woli z Trójmiastem i Pomorzem Środkowym. TLK Ustronie będzie miał postój w Zduńskiej Woli Karsznicach.

Podróż warto planować z wyprzedzeniem

PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem. Trasę Warszawa – Łódź można pokonać już za ok. 25 zł.

Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

 

(PKP Intercity S.A.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone