Zamknij
REKLAMA

Koncert pieśni patriotycznych i laureaci w krośniewickim muzeum

14:55, 02.12.2017 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

W Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zabrzmiały najpiękniejsze pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie. Dla mieszkańców gminy Krośniewice wystąpił Chór Seniorów „Młodzi Duchem” działający przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.

Koncert pieśni patriotycznych odbył się w minioną niedzielę. Zgromadzonych gości powitała Ksenia Stasiak p.o. dyrektora Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Zaprosiła zebranych do wysłuchania koncertu. Chór Seniorów „Młodzi Duchem” wystąpił w czternastoosobowym składzie pod kierunkiem Janiny Arent instruktora GCKSiR w Krośniewicach. Zespół istnieje od 14 lat i uświetnia swoimi występami uroczystości o zasięgu lokalnym oraz regionalnym.

Pieśń „Ojczyzno ma” rozpoczęła muzyczne spotkanie. W programie znalazły się też utwory: „Przybyli ułani”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”. Nie zabrakło również wzruszających momentów, gdy publiczność wspólnie z artystami zaśpiewała m.in. „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „O mój rozmarynie”, „Czerwone maki”. Potwierdziło to moc pieśni patriotycznych, które zawsze łączyły naród i wzmacniały patriotycznego ducha Polaków, gdy walczyliśmy o odzyskanie niepodległości Po koncercie w imieniu publiczności i własnym Ksenia Stasiak podziękowała chórowi „Młodzi Duchem” za występ.

Następnie nagrodzono laureatów konkursów, które krośniewickie muzeum.zorganizowało dla dzieci i młodzieży Nagrody wręczali: Tadeusz Woźniak poseł na Sejm RP, Zdzisław Trawczyński wicestarosta kutnowski  i Julianna Barbara Herman burmistrz Krośniewic.

W konkursie plastycznym pt. „Józef Piłsudski moim bohaterem” nagrodzono następujących uczestników:

kat I

I miejsce - Maja Kotlińska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach

II miejsce - Filip Rożnowski, Szkoła Podstawowa im. gen. W. Andersa w Nowem

III miejsce - Alicja Bartłomiejczak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach

Wyróżnienia: Wiktoria i Oliwia Frątczak(SP Nr 1 w Krośniewicach), Wiktoria Palczewska (SP im. gen. W. Andersa w Nowem), Sandra Borzuchowska ( SP Nr 1 w Krośniewicach), Marek Borkowski (SP Nr 1 w Krośniewicach), Kacper Wosiak ( SP Nr 1 w Krośniewicach).


kat II (klasy IV-VI)

I miejsce -Iga Chlebos, Szkoła Podstawowa w Ostrowach

II miejsce - Miłosz Morusgała, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach

III miejsce - Mateusz Pietrzak, Katolicka Szkoła Podstawowa w Zalesiu

Wyróżnienia: Mateusz Marcinak (SP Nr 1 w Krośniewicach), Oliwia Felinak (Katolicka SP w Zalesiu), Julia Prądzyńska (Katolicka SP w Zalesiu), Hubert Szadkowski (SP Nr 1 w Krośniewicach), Zuzanna Lewandowska (SP Nr 1 w Krośniewicach).

Kat. III (klasy VII)

I miejsce -Julia Rogowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach

II miejsce - Justyna Ciesielska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach

III miejsce - Nikola Wysocka, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach

Laureatami konkursu na prezentację multimedialną „Patriotyzm z wąsem” zostali:

I miejsce - Monika Zientalska, Gimnazjum im. gen. W. Andersa w Ostrowach

II miejsce - Zuzanna Rulewicz, Szkoła Podstawowa im. gen. W. Andersa w Nowem

III miejsce - Marcin Matusiak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krośniewicach.

Atrakcyjne upominki ufundowali sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Krośniewicach, Sklep Spożywczy w Ostrowach. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa , „Przyszłość”, Piekarnia Krośniewice - Jeziorscy, Lewiatan, Urząd Miejski w Krośniewicach, Starostwo Powiatowe w Kutnie, „Rol-Głaz” s.c. w Głaznowie, Pizzeria „Leśna” w Krośniewicach, Artykuły Wielobranżowe i Księgarstwo Elżbieta Antczak w Krośniewicach.

Po uroczystości wręczenia nagród Ksenia Stasiak zaprosiła do obejrzenia wystawy prac plastycznych w sali „Pod łukami” i na słodki poczęstunek.

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone