Zamknij
REKLAMA

Nie bój się pomóc. Kolejna odsłona akcji w Woźniakowie

16:34, 06.11.2017 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Umiejętność odnalezienia się w sytuacji wypadku drogowego lub zagrożenia ludzkiego życia jest bezcenna. Stąd ważną rolę odgrywają ćwiczenia i teoretyczne przygotowanie osób, które – jako pierwsze – mogą udzielić pomocy potrzebującym. Przykładem takich zajęć było spotkanie edukacyjne, które odbyły się w sobotnie popołudnie 4 listopada w podkutnowskim Woźniakowie.

Ich uczestnicy – młodzież i dorośli – znaleźli przyjazną przestrzeń do nauki w Oratorium im. Bł. Michała Rua. Spotkanie prowadzone przez ratownika Mateusza Znyka oraz strażaków: mł. bryg. Tomasza Podolskiego z Państwowej Straży Pożarnej i Jakuba Burzyńskiego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynku zgromadziło kilkanaście osób.

Zebrani uczyli się m.in. poprawnego wzywania pomocy służb ratunkowych, resuscytacji, przenoszenia poszkodowanych, działań w przypadku zakrztuszenia czy pozycji bocznej ustalonej. „Nie bój się pomóc” to akcja edukacyjna prowadzona pod kierunkiem Tomasza Podolskiego, który pragnie w ten sposób docierać do tych, którzy nie potrafią lub boją się pomóc osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia życia.

Piotr Szlufik SDB

 

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone