Zamknij
REKLAMA

Gorączka złota nad Wisłą – festiwal gier i krasnali!

09:13, 26.09.2017 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę 30 września włocławskie Centrum Kultury "Browar B." stanie się areną zmagań miłośników gier planszowych. Kilkudzisięciu graczy rywalizować będzie o tytuł mistrza Polski 2017 w "Sabotażystę", a na sympatyków planszówek czeka mnóstwo atrakcji podczas całodniowego festiwalu gier.

Kilkadziesiąt stołów z grami, liczne turnieje, płukanie złota, mnóstwo nagród i konkursów, a nawet bezpłatny autobus  - to wszystko z okazji 1. Festiwalu Gier Planszowych i Karcianych "Gorączka Złota nad Wisłą" oraz Mistrzostw Polski w grę "Sabotażysta". 

"Sabotażysta" to sympatyczna gra karciana o krasnalach, które za wszelką cenę próbują zdobyć złoto. Zawrotna popularność gry stała się powodem organizacji Mistrzostw Świata, w których corocznie startują gracze z Azji, Ameryki i Europy. W Polsce eliminacje odbywały sie w kilkudziesięciu miastach, a ponad 70 najlepszych graczy zmierzy się w walce o tytuł Mistrza Polski 2017 oraz awans do Mistrzostw Świata na Łotwie właśnie we Włocławku. 

- Serdecznie po sąsiedzku zapraszamy mieszkańców Kutna na festiwal gier planszowych. Znamy graczy z Kutna, może ktoś jeszcze się skusi na przyjazd do nas - mówi Krystian Łukaszewski koordynator Centrum Kultury Browar B.

Centrum Kultury "Browar B." oraz wydawnictwo G3 – polski wydawca "Sabotażysty" – przygotowały również festiwal gier. Wśród atrakcji będą m.in turniej dla najmłodszych w "Torcik", zawody w grę zręcznościową "Klask!" oraz "Ligretto Crazy". Bardziej wymagający gracze mogli będą rywalizować w grę logiczną "NMBR9" oraz zagrać w towarzyskim turnieju w "Sabotażystę". Polską premierę miała będzie gra "Wizard", w którą także są rozgrywki o mistrzostwo świata.

Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu Kopalni Złota w Złotym Stoku.
Specjalny dojazd na festiwal zapewni bezpłatny autobus MPK "Sabotażysta", który przez cały dzień krążył będzie we Włocławku od "Browaru B." przez osiedla Zazamcze, Południe i Kazimierza Wielkiego.

Bilety w kasie CK "Browar B." oraz na biletyna.pl. .

Więcej informacji na: www.ckbrowarb.pl oraz Facebooku: CK Browar B., G3 Poland oraz Taktyk CKBB.

 

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018