Zamknij
REKLAMA

wtorek, 15.08, godz. 19:00

Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, Teatralna 1

Bilety: Wejściówki

Poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny, dziennikarka. Odeszła od nas w 1997, ale jej piosenki stale rozbrzmiewają z radia, TV i scen teatralnych. 

"Lubiła opuszczać salony i znikać na peryferiach rzeczywistości, miała talent do wyławiania ludzi na tak zwanych życiowych zakrętach… Kochała i porzucała, choć często i ją porzucano. Pełna nieodwzajemnionej miłości rozdawała czułość w zwrotkach i refrenach. […] 

Z Osiecką epoka ma same kłopoty. Nie dość, że każdemu serwowała inną wersję siebie, to jeszcze wszystko robiła na odwrót. Tam gdzie w życiu jest miejsce na constans, urządzała dzikie crescendo. A tam gdzie się mówi o sprawach wzniosłych, wdawała się w żarty. Upływ czasu zaciera pamięć o miernych. Indywidualności wybitne ocala od zapomnienia. Dziś bardziej niż dekady temu widać, że ta nie całkiem poważnie traktowana poetka dość poważnie wyprzedzała swoją epokę. Chociażby tym, jak pragmatycznie i konsekwentnie zarządzała swoją twórczością. Jak korzystała z wolności, jak kosmopolitycznie postrzegała rzeczywistość i wreszcie – jak przecierała szlaki dla kobiecej niezależności. (…) Sama o sobie powiedziała, że jej życie to powieść z przygodami, ale nie zawsze w dobrym guście.” Ula Ryciak w: „Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej"

W koncercie usłyszymy takie przeboje autorki jak np.: Pan mi się raczej podoba, Moje serce to jest muzyk czy Niech żyje bal, a także wiele innych znanych i lubianych przez publiczność.

Iza Połońska - wokalistka,

Leszek Kołodziejski - akordeon,
Michał Kobojek - saksofon,
Bernard Zdonek - trąbka,
Michał Przeździecki - kontrabas,


Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CTMiT od 20.07. 

© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018