Zamknij
REKLAMA

Trwa IX Letni Festiwal Muzyczny

10:26, 05.08.2018 | kultura
REKLAMA
Skomentuj

IX Letni Festiwal Muzyczny pod patronatem eKutno.pl rozpoczął się od czwartku 26 lipca i potrwa miesiąc. Ideą przewodnią tegorocznej edycji Festiwalu jest piękno muzyki polskiej – w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na program Festiwalu złożyło się 17 zdarzeń artystycznych, z udziałem ponad 80 artystów: śpiewaków i muzyków instrumentalistów, którzy zaprezentują się m.in. w Koncercie muzyki polskiej; w Galowym Koncert Festiwalowy; Gali trzech tenorów; Spotkaniu z Gwiazdą; Koncercie muzyki sakralnej, Koncercie śpiewów cerkiewnych. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa polskiego plakatu festiwalowego i operowego oraz pokazy filmów operowych. Dyrektorem festiwalu jest prof. Anna Jeremus-Lewandowska.

Odbędą się także X Jubileuszowe Międzynarodowe Mistrzowskie Warsztaty Wokalne, uwieńczone koncertem w wykonaniu uczestników warsztatów. 

A w tym tygodniu przed nami:

Tradycyjnie będzie to koncert pieśniarski, ale przewidujemy też niespodzianki... tym bardziej, iż chcemy zaproponować jak najwięcej utworów muzyki polskiej w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pieśni polskich i zagranicznych kompozytorów wypełnią salę CTMiT, tworząc niepowtarzalny klimat piękna zaklętego w miniaturowych formach muzycznych, jakimi są właśnie pieśni. Zapraszamy na zaczarowany wieczór z liryką wokalną... Koncert zaprezentujemy na scenie teatru - Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.

9 SIERPNIA (CZWARTEK) GODZ. 19.00 Muzyka w Teatrze Z muzyką polską w tle  Uczestnicy X Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych Kinga Książczyk, Jarosław Domagała, Konrad Książczyk: fortepian  Anna Jeremus-Lewandowska słowo o muzyce  Centrum Teatru Muzyki i Tańca, Teatralna 1 Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CTMiT od 20.07.


10 SIERPNIA (PIĄTEK) GODZ. 18.00
Artystyczna oprawa Mszy Świętej Odpustowej
oraz Koncert muzyki sakralnej 
Anna Jeremus-Lewandowska sopran
Uczestnicy X Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych
Kinga Książczyk, Konrad Książczyk organy 
Kościół św. Wawrzyńca

11 SIERPNIA (SOBOTA) GODZ. 11.00
Pokaz filmu Maria Callas Kutnowski Dom Kultury
Liczba miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie KDK i CTMIT oraz online: http://bit.ly/KupBiletKDK

12 SIERPNIA (NIEDZIELA) GODZ. 19.00
Koncert plenerowy  Jubileuszowa Gala Młode Talenty wystąpią uczestnicy  X Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych
Zespół Alla Vienna: Marta Niedźwiecka skrzypce, Małgorzata Smyczyńska-Szulc wiolonczela, Jan Dobrowolski flet, Mariusz Barszcz klarnet, Tomasz Wrocławski perkusja, Jan Niedźwiecki kontrabas Adam Manijak fortepian Anna Jeremus-Lewandowska prowadzenie Plac Piłsudskiego, scena plenerowa w razie niepogody godz. 19.15, CTMiT. 

W Jubileuszowej Gali Młode Talenty usłyszymy największe przeboje muzyki wokalnej, na przemian z piękną muzyką instrumentalną, którą zaprezentuje siedmioosobowy Zespół Alla Vienna. Uczestnicy X Jubileuszowych Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych zaśpiewają dla publiczności z radością serca i pasją śpiewania... A wieczorem – posłuchamy kutnowskiej fontanny... Zapraszamy na magiczny wieczór w wiedeńsko-włoskich nastrojach...

A oto program na następny tydzień:

15 SIERPNIA (ŚRODA) GODZ. 19.00
Koncert muzyki polskiej St. Moniuszko – muzyczna walka o Niepodległość Polski Anna Jeremus-Lewandowska sopran Natalia Kowalenko sopran Marta Książek sopran Ewa Murzynowska sopran Wiktor Kowalski baryton Aleksander Ładysz bas Marek Majewski bard Jarosław Domagała fortepian Maciej Domagała fortepian Centrum Teatru Muzyki i Tańca, Teatralna 1 Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CTMiT od 20.07.


16 SIERPNIA (CZWARTEK) GODZ. 18.15
Film operowy Madame Butterfly G. Puccini
Retransmisja z Metropolitan Opera 
Kutnowski Dom Kultury
Ilość miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie KDK i CTMIT oraz online: http://bit.ly/KupBiletKDK


17 SIERPNIA (PIĄTEK) GODZ. 19.00
Koncert śpiewów cerkiewnych Piękno Boskiego Stworzenia… Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego Partes - Orthodox Chant Chamber Ensemble: Bartosz Gorzkowski tenor I Özgür Fenercioğlu tenor I Bartłomiej Witczak tenor II Michał Łaszewicz (dyr. art.) Mateusz Drab baryton Jarosław Dłużak baryton Seweryn Wieczorek bas Łukasz Kocur bas Kościół św. Wawrzyńca


19 SIERPNIA (NIEDZIELA) GODZ. 11.00
Artystyczna oprawa Mszy Świętej 
oraz Koncert kameralny 
Anna Jeremus-Lewandowska sopran, prowadzenie Ewa Murzynowska sopran Martyna Mykhaylovska-Kominiarczuk sopran Michał Gucma baryton Gabriel Balukiewicz akordeon Jarosław Domagała fortepian STRZELCE, Kościół Świętej Trójcy 


19 SIERPNIA (NIEDZIELA) GODZ. 19.00
Koncert plenerowy 
Gala Trzech Tenorów 
Dariusz Stachura tenor
Dariusz Pietrzykowski tenor 
Adam Sobierajski tenor 
Plac Piłsudskiego, balkon 
w razie niepogody godz. 19.15, CTMiT
24 SIERPNIA (PIĄTEK) GODZ. 18.15
Film operowy Eugeniusz Oniegin P. Czajkowski 
Retransmisja z Metropolitan Opera 
Kutnowski Dom Kultury
Liczba miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie KDK i CTMIT oraz online: http://bit.ly/KupBiletKDK


24 SIERPNIA (PIĄTEK) GODZ. 18.15
Film operowy Eugeniusz Oniegin P. Czajkowski 
Retransmisja z Metropolitan Opera 
Kutnowski Dom Kultury
Liczba miejsc ograniczona. Bilety do nabycia w kasie KDK i CTMIT oraz online: http://bit.ly/KupBiletKDK


25 SIERPNIA (SOBOTA) GODZ. 16.00
Galowy Koncert Festiwalowy Muzyczne pożegnanie lata Joanna Horodko sopran Anna Jeremus-Lewandowska sopran 
Piotr Kusiewicz tenor, prowadzenie 
Marek Szymański tenor Agnieszka Nagórka dyrygent Kameralna Orkiestra Festiwalowa Kutnowski Dom Kultury Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie KDK od 20.07.


26 SIERPNIA (NIEDZIELA) GODZ. 19.00
Zakończenie Festiwalu Inscenizowany koncert W kontuszu i z humorem Artyści łódzkiej sceny operowej i operetkowej Orkiestra kameralna im. J. Kiepury Koncert współorganizowany w ramach programu MKIDN „Niepodległa” Centrum Teatru Muzyki i Tańca, Teatralna 1 Liczbamiejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CTMiT od 20.07.
 

Pełne informacje o festiwalu, warsztatach, koncertach i innych festiwalowych wydarzeniach znaleźć można na stronie: http://www.letnifestiwal.pl

ORGANIZATORZY: Kutno miasto Róż, Polfarmex SA, Fundacja Promocji Muzyki „ARTIFEX”, Kutnowski Dom Kultury, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, „Artim”, CTMiT

SPONSORZY: Starostwo Powiatowe w Kutnie, Hodowla Roślin Strzelce Grupa IHAR, Bank BGŻ BNP PARIBAS, ARRK, GOŚ, Hotel Rondo PARTNERZY: Wójt Gminy Strzelce, Parafia św. Wawrzyńca Kutno, Parafia św. Jana Chrzciciela Kutno, Parafia Świętej Trójcy Strzelce,


 

(kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone