Zamknij

Świetlicowy mega wyjazd do Warszawy

18:03, 28.06.2018 Redaktor Aktualizacja: 18:10, 28.06.2018
Skomentuj

18 czerwca poszukiwacze przygód ze świetlicy „ 6. Baza” przy Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do Warszawy. Była to wizyta zrealizowana w ramach wsparcia finansowego z programu MegaMisja Fundacji Orange.

Wyjazd był możliwy dzięki znalezieniu się w gronie zwycięzców III wyzwania specjalnego dla szkół, które zakończyły pracę z grupą główną. Świetlica już drugi rok bierze udział w programie i ma na koncie wiele sukcesów ogólnopolskich. Jest laureatem wszystkich czterech wyzwań specjalnych. Często też wspomina nagrodę w formie wizyty w szkole pani Magdaleny Kumorek, aktorki i wokalistki – honorowego ambasadora MegaMisji.

MegaMisja to program edukacji cyfrowej, medialnej i komunikacyjnej, mający na celu zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu, przygotowanie ich do umiejętnego posługiwania się komputerem oraz naukę wykorzystania nowych technologii i mediów w sposób pożyteczny.

Jako jedna z trzech szkół w Polsce, świetlica „6. Baza” pod opieką Wiesława Zwarycza i Izabeli Seroczyńskiej wygrała grant w wysokości 4500 zł ze środków Fundacji Orange.

Pieniądze przeznaczone zostały na wycieczkę do Warszawy dla 28 uczniów naszej szkoły, którzy aktywnie uczestniczyli przez cały rok szkolny w zajęciach. Była to dla nich nagroda na zakończenie zarówno roku szkolnego, jak i zajęć MegaMisja.

Uczniowie wyruszyli do Warszawy w znakomitych humorach, aby wziąć udział w warsztatach, w pracowni FabLab powered by Orange. Były to bardzo ciekawe zajęcia manualne dla uczniów. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, w których od podstaw tworzyły własne pieczątki, pluszowe poduszki i drewniane autka. Dziewczynki zgłębiały tajniki szycia, krok po kroku wykonując polecenia instruktorki. Efektem była mięciutka poduszka w kształcie Psotnika – jednego z bohaterów MegaMisji. Kolejna grupa tworzyła autorskie pieczątki, zaczynając od projektu grafiki, jaka miała się znaleźć na stempelku, poprzez obróbkę drewnianego stempla po sklejanie elementów klejem na gorąco. Pozostali chłopcy pracowali w warsztacie nad stworzeniem własnego, drewnianego auta. Używali różnych narzędzi, aby połączyć wszystkie elementy i nadać pojazdowi indywidualny wygląd. Dzieci biorące udział w zajęciach warsztatowych były bardzo dumne z własnych dzieł. Miło było patrzeć na ich skupienie i zaangażowanie. Wytwory swojej pracy zabrały do domu. W FabLab powered by Orange uczniowie zapoznali się też z działaniem plotera laserowego i nowoczesnych drukarek 3D. Dowiedzieli się, co można przy ich pomocy stworzyć.  Jesteśmy też pełni uznania i wdzięczności dla prowadzących warsztaty, którzy przyjęli nas ciepło, z uśmiechem, fachowo instruowali i cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.

Nie był to koniec zwiedzania stolicy. Dzieci odwiedziły także PGE Narodowy – stadion im. Kazimierza Górskiego, który był bardzo wyczekiwanym punktem wycieczki. Wszyscy wyruszyli szlakiem „piłkarskich emocji”, mieli okazję posiedzieć na trybunach, dowiedzieć się wielu ciekawych faktów na temat stadionu, zwiedzić punkt widokowy oraz zobaczyć szatnię piłkarzy. Największym zainteresowaniem cieszyło się miejsce kapitana polskiej drużyny Roberta Lewandowskiego.

Dzięki środkom ze zdobytego grantu udało się jeszcze doposażyć świetlicę szkolną w ciekawe pomoce dydaktyczne XL, które już od września będą cieszyły uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

Wizyta zrealizowana w ramach wsparcia finansowego z programu MegaMisja

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%