Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów dla dzieci w ramach projektu Od Bałtyku do Tatr. 100 lat niepodległości.
Wioleta Maciejewska, Jadwiga Rzetelska, Anna Jasińska i Dominika Staniszewska oceniały kto napisał najlepszą pracę w Konkursie Literackim ,,BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE’’. Nadesłano 28 opowiadań uczniów szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych z powiatu kutnowskiego. Oto wyniki:
Szkoły Podstawowe - Klasy IV-VII:
Miejsce I Barbara Ciesielska
Miejsce II Sylwia Michalczyk
Miejsce III Nina Kmito, Noelia Grzyb
Wyróżnienie Wiktor Góralski
Gabriela Zawierucha – wyróżnienie specjalne za pomysłowość
Oddziały gimnazjalne
Miejsce I Agnieszka Czajka Damian Wojtowski
Wyróżnienie Mikołaj Szymczak
W Konkursie Origami „Podróże po Polsce” jury w składzie: Anna Jasińska - przewodnicząca, Dominika Staniszewska, Wioleta Maciejewska po obejrzeniu 73 prac w dwóch kategoriach wiekowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria wiekowa – 3 – 4 lat
miejsca I Szymon Wielgosz – Przedszkole Lokalne w Łaniętach Aleks Kajszczarek – Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka”
miejsca II Antonina Łukowczyk – Przedszkole Miejskie nr 5 „Stokrotka” Ligia Pilarska – Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka”
miejsca III Weronika Jędrzejewska – Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka” Maja Gurda – Gminne Przedszkole w Ostrowach
Duże wyróżnienia
Laura Krokos – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka” Zofia Balcerzak – Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka” Anna Waszak – Punkt Przedszkolny nr 3 w Kutnie Lena Dyszkiewicz – Gminne Przedszkole w Ostrowach
Małe wyróżnienia
Amelka Leśniewska – Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka” Kaja Przybylska – Przedszkole Miejskie nr 3 „Stokrotka” Weronika Podczaska – Przedszkole Lokalne w Łaniętach Julia Rejent – Przedszkole Lokalne w Łaniętach
Kategoria wiekowa – 5 – 6 lat
miejsca I Antoni Gapiński – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka” Alicja Pilarska – Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek” Wiktoria Tomczak – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”
miejsca II Wiktor Pietrzak – Przedszkole Lokalne w Łaniętach Julia Wojciechowska – Przedszkole Katolickie Sióstr Pasjonistek Zuzanna Ignaczak – Przedszkole Lokalne w Łaniętach
miejsca III Tymofii Holosyniuk – Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek” Julia Chmiel – Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka” Gabriela Grzegory – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka”
Duże wyróżnienia
Maja Dajer – Przedszkole Miejskie nr 16 „Calineczka” Daria Skierska – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka” Gabrysia Wojciechowska – Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek”
Małe wyróżnienia
Wiktoria Szatkowska – Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka” Amelia Sobierańska – Przedszkole Miejskie nr 16 „Calineczka” Joasia Filipiak – Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka” Tymoteusz Politański – Przedszkole Miejskie nr 17 „Niezapominajka”
PROTOKÓŁ JURY Z KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PEJZAŻ PT.: „NAD WISŁĄ”
W Konkursie Plastycznym na pejzaż pod tytułem „Nad Wisłą” , dla dzieci szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich jury w składzie jury w składzie: Agnieszka Dąbrowska Walczak, Marta Fijałkowska, Anna Jasińska, Dominika Staniszewska, Jadwiga Rzetelska oceniało 53 prace.
GRUPA WIEKOWA klasy I-III szkół podstawowych
Przyznano dwie równorzędne nagrody główne:
NAGRODA GŁÓWNA – JULIA WALICKA KLASA I A ŚWIETLICA SP nr 4 W KUTNIE
NAGRODA GŁÓWNA – SEBASTIAN JANKOWSKI KLASA I SP nr 5 W KUTNIE
3 wyróżnienia otrzymały:
MARTA NETKOWSKA LAT 9 SP NR 9 W KUTNIE
GABRYSIA ZAGROSIK KLASA I SP NR 5 W KUTNIE
MARIA BLINKIEWICZ KLASA III A SP W ŁANIĘTACH
GRUPA WIEKOWA klasy IV-V szkół podstawowych
Przyznano dwie równorzędne nagrody główne:
NAGRODA GŁÓWNA - ANNA MICHALAK KLASA V SP W MICINIE
NAGRODA GŁÓWNA – PATRYCJA CIEŚLIK KLASA IV SP W MICINIE
2 wyróżnienia otrzymali:
DAWID KONOPIŃSKI KLASA V SP NR 6 W KUTNIE
WIKTORIA KLIMCZAK KLASA V SP W MICINIE
GRUPA WIEKOWA klasy VI-VII szkół podstawowych i klasy III gimnazjum
I MIEJSCE – KLAUDIA KOWALSKA KLASA VI E SP nr 1 w KUTNIE
I MIEJSCE – JULIA ANTCZAK LAT 14 SP nr 1 w KUTNIE
II MIEJSCE – KATARZYNA MODRZYŃSKA KLASA VII SP nr 6 w KUTNIE
II MIEJSCE – ZUZANNA JACIUBEK LAT 13 SP w GOŁĘBIEWKU
III MIEJSCE – GABRIELA WITKOWSKA KLASA VI E SP nr 1 w KUTNIE
III MIEJSCE – IGOR WIŚNIEWSKI KLASA VI D SP nr 1 w KUTNIE
5 wyróżnienia otrzymali:
MICHAŁ WITEK LAT 13 SP NR 1 W KUTNIE
JUSTYNA KUCHARSKA LAT 13 SP NR 1 W KUTNIE
ANNA DRABIK LAT 12 SP NR 1 W KUTNIE
SZYMON KRZESZEWSKI LAT 12 SP W STRZELCACH
KACPER STRUPAGIEL LAT 14 SP NR 1 W KUTNIE
Na konkurs plastyczny pt. „POCZTÓWKA Z NIEPODLEGŁEJ”, zorganizowany przez Kutnowski Dom Kultury wpłynęło 65 prac dzieci klas I-VII szkół podstawowych i klas III gimnazjum z Kutna a także z terenu Powiatu Kutnowskiego. Jury przy ocenie prac wzięło pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematem, szczerość wypowiedzi artystycznej i technikę wykonania.
Jednym z założeń Konkursu było wyłonienie kilku prac plastycznych, które zostaną powielone w formie pocztówki i rozesłane przez mieszkańców Kutna w trakcie obchodów Święta Konstytucji 3 maja. Ze wszystkich prac (we wszystkich kategoriach wiekowych) wyłoniono:
5 NAGRÓD GŁÓWNYCH:
ALICJA SADOWSKA LAT 14
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 W KUTNIE
WIKTORIA ROSIAK LAT 13
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KUTNIE
JULIA DĘBOWSKA LAT 9
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W KUTNIE
JULIA CIOŁKOWSKA LAT 13
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9 W KUTNIE
ELIZA KOSKO LAT 11
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W KUTNIE
Przyznano także 5 wyróżnień:
WYRÓŻNIENIA:
JULIA ANTCZAK KLASA VII SP NR 1 W KUTNIE
OLA MARCINIAK KLASA VI A SP 4 W KUTNIE
KATARZYNA MODRZYŃSKA KLASA VII B SP NR 6 W KUTNIE
MAJA WALCZAK KLASA II SP NR 5 W KUTNIE
NINA JANKOWSKA KLASA III GIM. SP W STRZELCACH
Dzieci otrzymają dyplomy i zestawy nagród ufundowane przez Kutnowski Dom Kultury oraz pakiety wydrukowanych kartek.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz