Zamknij
REKLAMA

W czwartek dwa filmowe hity w Kutnie. Co wybierzesz?

16:34, 10.10.2017 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek 12 października o godz. 18.15. można będzie obejrzeć wystawę z Muzeum Van Gogha z Amsterdamu na kinowym ekranie w Kutnowskim Domu Kultury. To wyjątkowa okazja do zobaczenia legendarnych dzieł na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawców. Bilet 20 zł.  Z kolei w Centrum Teatru Muzyki i Tańca o godz. 18.00 125 minut dobrego kina Filmy z Serca Polski #2. Co wybierzesz?

„Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia” to spotkanie z wyjątkowym artystą, człowiekiem, który odcisnął piętno na sztuce XX wieku. O jego twórczości wypowiadają się zaproszeni goście, światowej sławy kuratorzy i historycy sztuki, którzy często podsuwają nowe, zaskakujące interpretacje klasycznych dzieł Vincenta van Gogha. Dzięki pełnemu dostępowi do zbiorów Muzeum van Gogha w Amsterdamie powstał genialny nowy film o jednym z najbardziej fascynujących i uwielbianych artystów. To niezwykła okazja do obejrzenia legendarnych dzieł van Gogha na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawców i interpretatorów jego twórczości. Zgromadzone w Amsterdamie dzieła rudowłosego Vincenta zdradzą nam swoje tajemnice i otworzą nowe perspektywy spojrzenia na twórczość i życie artysty osobnego.

W Centrum Teatru Muzyki i Tańca o godz. 18.00 125 minut dobrego kina Filmy z Serca Polski #2

Punk, Miłość, Kosmos! Czyli „Filmy z Serca Polski #2” nachodzą. Historia nastoletniego poety, który został punkiem by zdobyć kobietę, wybuch supernowej i polski superbohater w konwencji znanej z „Sin City”. Plus reżyserskie wersje klipów Organka, raperów Małpy i Bisza, neofolkowców z Pchełek i szaleńców z Wyrębu Lasu. To filmy jakie zobaczycie na pokazie przygotowanym przez Festiwal Filmowy Tofifest.

TOFIFEST przyjeżdża do naszego miasta z najnowszą edycją projektu „Filmy z Serca Polski”.Nie możesz jej przegapić, bo większości z tych filmów nie obejrzysz ani w sieci, ani na VOD. 

Krótkometrażowe fabuły, animacje i teledyski składają się na program przeglądu. Fabuły to:„Supernova” Andrzeja Cichockiego (nagrody na Sci-On Film Festival Nevada i Platinum Remi na Houston Worldfest), „Kojot” Jędrzeja Bączyka (Nagroda Główna Srebrny Lajkonik na Krakowskim FF, III nagroda na festiwalu Dwa Brzegi, Grand Prix Festival Tous Courts) oraz nowatorski film w konwencji animadoc - „Portrety wojenne: Bronisław Hellwig” w reżyserii Tomasza Matuszczaka (w tej konwencji zrealizowano „sin City”).

Animacje to filmy Karoliny Specht „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek” (nagrody festiwali "Fest Anca" na Słowacji, "Łodzią po Wiśle", OFAFA w Krakowie) i „Nie trać głowy” (Europejska Nagroda Filmowa w sekcji Animacja, Annecy IFF, Animateka Int. Animation Festival, Mecal Pro Barcelona) oraz impresja Marcina Sautera „Rodnik” (wyróżnienie specjalne Tofifest 2015). Ale to nie wszystko! Jest jeszcze muzyka.

Od Organka do hip-hopu

Zobaczycie też wersje reżyserskie sześciu klipów. Święcące triumfy „Missisipi w ogniu” grupy Organek, „Potlacz”, czyli autorski projektlidera Pustek i rapera Bisza, „Miksują dziewki” neofolkowych Pchełek oraz punkowy „Rozpruwacz” grupy Wyrąb Lasu. Są też dwa klipy hip-hopowe: bydgoskiego składu Bisz & B.O.K - „Prometeusz” oraz „Sekrety” warszawsko – toruńskiego melanżu The Returners & Małpa.

Przegląd przygotował zespół Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, którego 15. edycja odbędzie się w Toruniu w dniach 21 – 29 października 2017. Więcej informacji: www.tofifest.pl

Partnerami przeglądu są: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, firma producencka Shipsboy, PWSFTviT w Łodzi. Organizatorem jest Fundacja Biuro Kultury z Torunia (organizator MFF Tofifest).

 

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

WściekłaWściekła

0 0

Co to za porządki? Chętnie obejrzałabym oba filmy! Czy wobec tego mam się sklonować? 21:21, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018