Zamknij
REKLAMA

45-lecie KDK. Wygraj zaproszenia na premierę Polskiego Teatru Tańca

09:49, 29.09.2017 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

Polski Teatr Tańca to jeden z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych teatrów tańca na świecie. Wyróżnia go oryginalny język tańca, który w połączeniu ze współczesną formą teatralną sprawia, że każdy spektakl Baletu Poznańskiego to niezapomniane emocje i wielka porcja sztuki, na najwyższym poziomie artystycznym. Już 19 października o godz. 19.00 na deskach Kutnowskiego Domu Kultury zobaczymy tegoroczną premierę Polskiego Teatru Tańca - „Żniwa” w reżyserii Igora Gorzkowskiego, z choreografią Iwony Pasińskiej (wieloletniej solistki Polskiego Teatru Tańca, a od ubiegłego roku jego dyrektora). Bilety, w bardzo atrakcyjnej cenie (25 zł.) są już w sprzedaży. Dla młodzieży i seniorów dostępne są bilety ulgowe w cenie 10 zł.

WYGRAJ PODWÓJNE ZAPROSZENIA

[KONKURS]27[/KONKURS]

Literacką podstawą „Żniw” są dwa teksty - „Powrót Odysa” Stanisława Wyspiańskiego oraz „Rok polski” Zofii Kossak. Autorzy przedstawienia wychodzą od greckiej historii Odyseusza nadając jej swojskiego kolorytu i przenosząc na polską wieś.

Historia toczy się od wojny trojańskiej aż do powrotu Odysa do oczekującej go Penelopy. Mityczna opowieść rozgrywa się zatem w porządku prowadzącym od wojny do miłości. Rozgrywka Odysa z zalotnikami owocuje „żniwami” zabitych ciał. Przejmujące i wyestetyzowane obrazy pokazują zagładę, po której – na szczęście – jest też miejsce na happy end – polskie dożynki.

Na scenie zobaczymy piętnastu tancerzy. Na szczególną uwagę zasługuje oprawa muzyczna spektaklu, na która składają się kompozycje pioniera polskiej muzyki elektronicznej i legendy Studia Eksperymentalnego Polskiego radia Eugeniusza Rudnika, zestawione z tradycyjnymi polskimi pieśniami wykonywanymi na żywo przez wybitnego śpiewaka Adama Struga.

Polski Teatr Tańca istnieje od 1973 roku i jest jednym z najbardziej znanych teatrów tańca w Polsce i Europie. Na scenie KDK zespół teatru będzie gościł już po raz 6. Pierwszy raz kutnowska widownia mogła go zobaczyć w 1991 roku, a ostatni raz w roku 1995. Tym razem występ Polskiego Teatru Tańca towarzyszył będzie obchodom 45. lecia Kutnowskiego Domu Kultury.

Bilety na spektakl „Żniwa” można kupić w kasie KDK/CTMiT lub w systemie online:

http://bit.ly/ŻniwaKDK

KDK

 

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018