Zamknij
REKLAMA

„Troczewski” na szerokich wodach. Relacja z wycieczki

21:24, 12.06.2018 | Pismak
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 6-8 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie uczestniczyli w wycieczce szkolnej Gdańsk-Gdynia-Karlskrona-Kalmara-Gdynia-Sopot.

W pierwszym dniu wycieczki młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Muzeum II Wojny Światowej, Kościół św. Brygidy, a także spacerowała po starówce Gdańska. Największą atrakcją była jednak podróż promem Stena Line do Szwecji. Do dyspozycji wycieczkowiczów była gastronomia, część rekreacyjna oraz sklep bezcłowy, a co najważniejsze - miła i kompetentna obsługa promu.

Drugi dzień wyprawy okazał się bardzo obfity w atrakcje turystyczne. Szwecja przywitała uczniów „Troczewskiego” piękną, słoneczną pogodą. Pod opieką przewodnika młodzież zwiedziła Karlskronę i Kalmarę, które zachwycały pięknymi, zabytkowymi uliczkami, katedrami, Muzeum Morskim i wieloma innymi malowniczymi miejscami.

Trzeciego dnia, po powrocie promem do Polski, uczniowie przejechali SKM-ką z Gdyni do Sopotu. Tam, korzystając z uroków morza i plaży, odpoczywali po trzech intensywnych dniach. Podróż pociągiem do Kutna była świetną okazją do zebrania wrażeń, ale także snucia planów, dokąd odbędzie się następna kilkudniowa wyprawa.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas I i II TZ technik hotelarstwa, technik eksploatacaji portów i terminali i technik żywienia i usług gastronomicznych. Organizatorem wyjazdu była Sylwia Buczkowska, której towarzyszyli nauczyciele: Karina Karasińska-Pirowska, Beata Michałkiewicz, Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz, Aleksandra Szymczak i Mirosław Ziębiński.

ZSZ nr 2

(Pismak)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone