Zamknij
REKLAMA

5 premiera Studia Teatralnego Oj - Trzy siostry

21:31, 30.05.2018 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

Zapraszamy na 5 premierę Studia Teatralnego ,,Oj’’ - TRZY SIOSTRY (ALE NIE TE CZECHOWA, TYLKO WIEDŹMY Z MAKBETA). 2 i 3 czerwca o godz. 18.00.

Tak to już bywa w literaturze, teatrze, filmie i na świecie ogólnie, że dobra historia jest tylko wtedy, kiedy jest konflikt. A żeby konflikt był,  to muszą być i jego strony, dwie najlepiej. Najprościej też, żeby jedna była dobra, a druga zła. W końcu po co zamęczać odbiorcę drobnymi szczegółami z przeszłości czy cechami osobowości bohaterów – jeden ma być  krystalicznie czysty (jak łza, kryształ i mieszkanie perfekcyjnej pani domu), a drugi zły i okropny (od narodzin aż do śmierci zepsuty i pełen nienawiści). I powiem Wam, że to może dość duże uproszczenie, ale sami przyznajcie - coś w tym jest. Tak nam jest łatwiej i wygodniej – ktoś jest dobry, ktoś zły i koniec tematu.

Mnie jakoś zawsze to bolało, ta okropna niesprawiedliwość względem ,,czarnych’’ charakterów. Przecież oni też mogą mieć swoje szczęśliwe zakończenia, a może są źli, bo mieli strasznie smutne początki.

Dlatego dajemy głos Czarownicom z Makbeta, a przy okazji uprzedzamy, że lepiej nie wiedzieć, co Was czeka w przyszłości – więc to tyle, co mamy Wam do powiedzenia. Zapraszamy na nasz spektakl!

Występują:

PIERWSZA CZAROWNICA – EMILIA SZYDŁOWSKA

DRUGA CZAROWNICA – ZUZANNA JANCZAK

TRZECIA CZAROWNICA – NATALIA MAĆKOWIAK

MAKBET – ERYK WOŹNIAK

HEKATE – KLAUDIA NIEWIADOMSKA/ JULIA CZEKALSKA

TOFIK - MACIEJ WOŹNIAK

MARY SIDNEY HERBERT, HRABINA PEMBROKE – ALEKSANDRA WIĘCKOWSKA

TEKST, SCENARIUSZ I REŻYSERIA POD NADZOREM SAMEGO WILLIAMA (SZEKSPIRA, A NIE SYNA DIANY I KAROLA) – DOMINIKA STANISZEWSKA

MATERIAŁY GRAFICZNE (PIĘKNE I LIRYCZNE JAK SZEKSPIROWSKIE SONETY) – LADY ZAZA -PAULINA ANDRYSZCZAK

SCENOGRAFIA – HRABINA AGNIESZKA DĄBROWSKA - WALCZAK

ŚWIATŁO – SIR PAWEŁ ŁABĘCKI

DŹWIĘKI I STĘKI – LORD JAROSŁAW SZYMANIAK

https://www.facebook.com/events/386303745185367/

 

Bilety dostępne w kasach KDK / CTMiT lub online: http://bit.ly/KupBiletKDK 

 

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone