Zamknij
REKLAMA

Szóstka na scrabblowym podium

18:32, 12.03.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Eksperci VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Scrabble w Szkole co miesiąc ogłaszają wyniki zadań w ramach rozgrywek międzyszkolnej Ligi Zadaniowej. W programie uczestniczy 830 szkół. W rankingu październikowym KÓŁKO SCRABBLE „KOŁO SZYN” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie uplasowało się na I miejscu przed SP nr 2 w Grodzisku Mazowieckim i SP w Czułowie.

W rankingu listopadowym Szóstka zdobyła III miejsce za SP 2 z Grodziska Mazowieckiego i SP 17 z Wrocławia. W grudniu ekipa z SP nr 6 zwyciężyła przed SP Nr 2 z Grodziska Mazowieckiego, SP Nr 17 z Wrocławia, SP Nr 6 z Zamościa i SP nr 36 z Krakowa. Natomiast grupa uczniów naszej szkoły z rocznika 2004 (kategoria: Młodzież Szkolna) uplasowała się na 3 miejscu za Gostycynem i Kijewem Królewskim. Również fantastycznie przedstawia się zestawienie styczniowe: Szóstka wyprzedziła Grodzisk i SP nr 19 w Kielcach, natomiast grupa z rocznika 2004 stanęła na najwyższym stopniu podium przed SP nr 17 we Wrocławiu i SP w Gostycynie.

Zajęcia kółka odbywają się w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych. Uczęszcza na nie 18 uczniów. W zespole zadaniowym najbardziej aktywnie pracują Julia Tulińska, Olga Baranowska i Nikola Florczak. W gazecie szkolnej „MegaSzóstka” redagowany jest dział scrabble, gdzie uczniowie mogą zdobywać nagrody za rozwiązywanie łamigłówek. Obecnie scrabbliści trenują przed VI edycją corocznego Turnieju o Tytuł Mistrza Szkoły.

W. Zwarycz
 

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone