Zamknij
REKLAMA

GS Zakrzewo w Kutnie. Otwarcie na sztukę, r-ewolucje tańca i światła

21:26, 04.12.2017 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne w reżyserii Paweł Mikołaja Mikołajczyka z Kutna, jednego z najwybitniejszych polskich choreografów. "Projekt Bolero" wystawiła Grupa Spektaklowa Zakrzewo, amatorzy i kilku zawodowców. To siódmy projekt grupy i mieliśmy szczęście oglądać go w Kutnie. 

GS Zakrzewo zawiązała się w 20012 roku kiedy Paweł Mikołaj Mikołajczyk przyjechał do Zakrzewa i w ramach projektu samorządu Województwa Wielkopolskiego  pt. Wielkopolska : Rewolucje wyreżyserował spektakl "Teraz jest czas".  Potem Grupa Zakrzewo bez Mikołaja żyć nie mogła a on bez nich. Rewelacyjne efekty pracy z amatorami nad pierwszym i kolejnymi spektaklami oglądała w różnych stacjach telewizyjnych cała Polska. 

Schemat bolera - od ciszy do ciszy po rewolucji, więc innej ciszy, przez pomruki i intensywne dźwięki, melodię, porywającą do tańca, do życia, do ucieczki, do zmiany... - był tłem historii społeczności, w której pojawiają się imigranci, obcy. Bolero, folklor, klasyka polskiej muzyki rozrywkowej, taniec, światło, komentarze, okrzyki, integracja z publicznością, eksperyment taneczny i smaczny poczęstunek. GS Zakrzewo zaskoczyła i ugościła widzów. To trzeba było zobaczyć!

Wystąpili dla nas grupa seniorów i młodzieży z Wielkopolski oraz czworo tancerzy zawodowych Edyta Herbuś, Justyna Kalbarczyk, Łukasz Rochna i Paweł Mikołaj Mikołajczyk. 

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

SuperSuper

4 0

Mikołaju jesteś wielki! Brawo! Super atmosfera! 23:05, 04.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AtmosferaAtmosfera

3 0

Super! Brawo! Byłam, widziałam, słyszałam i nie żałuję. Przepiękny spektakl muzyczny, cudowne widowisko, brak słów... Więcej takich... 00:22, 05.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone