Zamknij
REKLAMA

Narodowe Święto Niepodległości w „Szóstce” w Kutnie

21:58, 12.11.2017 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

To polskie święto państwowe obchodzone co roku 11 listopada upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Naród Polski w 1918 roku po latach zaborów dokonanych przez Prusy, Rosję i Austrię.W  Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie jak co roku przypominamy „drogę”jaka wiodła Polaków do wolności prezentując montaż słowno-muzyczny .

W tym roku apel przygotowała klasa Vc pod kierunkiem p. Agnieszki Dębskiej. Były znane postacie historyczne w które wcielili się nastepujący uczniowie: Tadeusz Kościuszko- Konrad Matusiak,Bartosz Głowacki-Grzegorz Jagodziński, Jan Henryk Dąbrowski- Jakub Hofman, Romuald Traugutt- Mikołaj Nowicki i Józef Piłsudski- Adam Kobus.Wiedzę historyczną przekazały  trzy uczennice: Gabriela Zawierucha, Alicja Żeberkiewicz oraz Natalia Smoczyńska. Uroczystości towarzyszył chór uczniów klasy Vc oraz społeczności uczniowskiej, która włączyła się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

SP nr 6

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone