Zamknij

Turniej Brydżowy ?O Podkowę Kasztanki Marszałka?

09:26, 13.11.2018 Paweł Babecki Aktualizacja: 11:03, 13.11.2018
Skomentuj

11 listopada w Kutnowskim Domu Kultury, rozegrany został Turniej Niepodległości „O Podkowę Kasztanki Marszałka” w brydżu sportowym. Zawody odbyły się w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uroczystego rozpoczęcia rywalizacji dokonał prezydent Zbigniew Burzyński, życząc sukcesów sportowych, ale przede wszystkim radosnego świętowania. Turniej par rozegrany został według przepisów Polskiego Związku Brydża Sportowego na zapis maksymalny.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe Staszic – Kutno oraz zawodnicy drużyny brydżowej Kutnowskiego Domu Kultury. Fundatorem nagród dla zawodników był Urząd Miasta Kutna.

W turnieju wzięło udział wzięło 13 par, między innymi z Łowicza, Łęczycy, Gostynina i Kutna. Wygrała para Waldemar Brzozowski – Jerzy Mierzejewski, drugie miejsce zajęli Paweł Babecki - Adam Pawłowski, na trzecim miejscu podium stanęły panie Zofia Osadowska i Grażyna Piorun. Najlepszym trzem parom wręczono pamiątkowe podkowy, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe. Sędzią głównym turnieju był Lech Warwocki, który sprawnie policzył wyniki oraz czuwał nad przebiegiem rywalizacji. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich brydżystów, który został przygotowany przez Hotel PaOla.

Należy podkreślić, iż rozgrywanie turniejów brydża sportowego jedenastego listopada to inicjatywa ogólnopolska; w tym dniu równocześnie rozgrywane są one w całym kraju na takich samych rozkładach kart i prowadzona jest klasyfikacja ogólnopolska. W tegorocznej edycji wzięło udział 783 pary grające w 30 ośrodkach brydżowych w Polsce m.in. Warszawie, Łodzi, Białymstoku, Pile, Rzeszowie, Bydgoszczy … Najlepsza para z Kutna zajęła 130 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji.