Zamknij

Kutnowscy judocy z Pucharem w Grand Prix Łodzi

11:35, 25.09.2017 Redaktor
Skomentuj

W minioną sobotę w hali sportowej MOSiR przy ul. Małachowskiego w Łodzi, rozegrany został silnie obsadzony międzynarodowy turniej Grand Prix Łodzi.

Na 8 matach rywalizowali młodzi judocy z Warszawy, Opola, Bytomia, Sosnowca, Białegostoku, Elbląga, Wolbromia, Gdańska, Bydgoszczy, Mysłowic, Konina, Piaseczna, Lublina, Wrocławia, Jasła, Sochaczewa, Kutna i Łodzi. Ponadto w zawodach wzięły udział kluby z Białorusi, Austrii, Armenii i Ukrainy.

Ośmioosobowa ekipa UKS ,,IPPON" MDK Kutno wywalczyła 3 medale (w tym 2 złote!) oraz trzy miejsca punktowane. Dużym sukcesem jest wywalczenie przez naszych zawodników II miejsca w drużynowej klasyfikacji klubów.
Dobrą formę potwierdzili Iga Kołaczyńska (-41 kg) i Hubert Pisera (-46 kg), którzy podobne jak tydzień temu w Kowali k/Radomia, tak i w sobotę, stanęli na najwyższym stopniu podium. W bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej do 50 kg walczył Miłosz Myszkowski, który po porażce z reprezentującym Ukrainę Olegiem Bandykiem pokonał trzech rywali w repasażach. W pojedynku o brązowy medal wygrał wysoko na punkty z Bartoszem Kondratowiczem z Wrocławia.
Miejsca punktowane wywalczyli ponadto: Filip Guliński (V miejsce) oraz Franek Pawłowski i Dawid Ziółkowski (VII miejsca). Skład zespołu, który uplasował się na II miejscu w klasyfikacji drużynowej uzupełnił Damian Bronikowski i Jakub Kacalak.

Na zdjęciach m.in. z lewej trener Maciej Kisieliński z pucharem za II miejsce w klasyfikacji drużynowej klubów. Obok wręczający nagrody Roman Gontiuk z Ukrainy, dwukrotny medalista olimpijski (srebro - Ateny 2004 r. i brąz - Pekin 2008 r.)