Zamknij
REKLAMA

Czy szpital wykonał decyzje Komendanta PSP w Kutnie?

17:58, 12.06.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

O to czy kutnowski szpital wykonał decyzje Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie i postanowienia łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi pytał Zarząd Powiatu w Kutnie radny powiatowy Marek Jędrzejczak. Z informacji przekazanej w maju tego roku przez bryg.mgr inż. Marka Myszkowskiego Komendanta PSP w Kutnie wynika, że KSS sp. z o.o. od lat nie wykonywał tych decyzji, a obecnie w egzekucji są grzywny nałożone na szpital. Dopiero w tym roku spółka nadrabia spore zaległości z lat poprzednich. Wiadomo na wszystko potrzeba znacznych pieniędzy.  

I tak w poprzedniej kadencji w 2012 roku Komendant Myszkowski wydał decyzję o obowiązku wyposażenia obiektu w system sygnalizacji pożarowej (SSP), obejmujący urządzenia sygnalizacyjno-alarmowe, termin wykonania decyzji upłynął w kwietniu 2015. Szpital do maja 2015 zrealizował tylko część systemu, część jest do wymiany a druga w ogóle bez niego. W grudniu 2016 roku upomniano KSS. A w 2017 roku nałożono grzywnę w celu przymuszenia. Trwa postępowanie egzekucyjne. 

Szpital po postanowieniu rozbudował SSP obejmujący oddział ginekologiczno-położoniczy i opracował projekt techniczny SSP dla pozostałej części budynków nie objętym dotychczas dozorem. 

Jak informuje  bryg.mgr inż. Marek Myszkowski w 2018 roku szpital poinformował, że w tym roku wykona SSP na wysokim i niskim parterze dwóch budynków oraz że opracował projekt SSP dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 

Dalej w 2012 roku KP PSP w Kutnie wydał decyzję o połączeniu systemu sygnalizacji pożaru w szpitalu d obiektem Komendy w sposób zapewniający prawidłową transmisję alarmów pożarowych. Decyzja miała być wykonana do 2013 roku. Zrealizowano ją częściowo, przez połączenie oddziałów ZOLu, SORu, Kliniki Kardiologii Allenort, stacji dializ,neurologii i ginekologii, OCP oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Ostatecznie po dwóch przedłużeniach terminu do października 2014 roku szpital miał wykonać decyzję z 2012 r. o usunięciu nieprawidłowości polegającej na braku awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego na drogach ewakuacyjnych. W styczniu 2015 komendant wysłał upomnienie a w 2017 nałożył grzywnę w celu przymuszenia. Trwa jej egzekucja. Szpital przedstawił projekt techniczny z 2016 roku. Z kolei firmy prywatne w szpitalu Allenort i stacja dializ wykonały awaryjne oświetlenie. 

Dwa przedłużenia decyzji z 2012 roku wymagało też usunięcie nieprawidłowości polegających na braku pożarowych klatek schodowych, urządzeń zapobiegających zadymieniu i wyjść ewakuacyjnych z klatek schodowych na zewnątrz budynku. Termin wykonania minął w czerwcu 2015 roku. Decyzje zmieniające pochodzą z 20 lutego 2017 roku i 2 lutego 2018 r. Termin jednego z obowiązków zmieniono do 31 grudnia 2018 r. KSS w 2017 opracował koncepcję rozwiązań technicznych podziału budynku 1A na strefy pożarowe z wydzieleniem klatek schodowych i projekt techniczny systemu oddymiania klatek schodowych. W 2018 do PSP wpłynęło pismo od szpitalnej spółki, że w 2018 roku wydzieli pożarową klatkę schodową oraz wykona instalację systemu zapobiegania zadymieniu klatki schodowej KA2. 

W budynku A1 czyli z łóżkami dla pacjentów Komendant zobowiązał szpital do wyposażenia klatki schodowej w drzwi dymoszczelne oraz urządzenia zapobiegające zadymieniu, podziału budynku na strefy pożarowe, wyposażenia każdego oddziału budynku A1 w przeciwpożarowy wyłącznik prądu. Termin wykonania minął w grudniu 2014 roku. Straż wysłała upomnienie i termin do wykonania na grudzień 2016. W 2017 nałożyła karę grzywny, bo nie było reakcji. Trwa postępowanie egzekucyjne również i tej grzywny. Następnie spółka KSS opracowała koncepcję rozwiązań technicznych podziału budynku A1 na strefy pożarowe z wydzieleniem klatek schodowych, projekt oddymiania klatek schodowych. Spółka złożyła wniosek do KW PSP o odstępstwo na przeciwpożarowy wyłącznik prądu o raz niewyposażanie klatki skrajnej w system oddymiania grawitacyjnego i środkowej w system oddymiania nadciśnieniowy.

W 2014 roku KP PSP w Kutnie wydał kolejne decyzje związane z obowiązkiem wykonania podjazdu dla drabiny na placu wewnętrznym pomiędzy budynkami szpitalnymi umożliwiającego dostęp z drabiny do wszystkich 8 okien od strony północno-wschodniej, północno-zachodniej, drogi pożarowej będącej przedłużeniem nowo wykonanej drogi do bramy wyjazdowej z terenu szpitala. Decyzja miała być wykonana do czerwca 2016 roku, została przedłużona do 2017 i wreszcie do 31 grudnia 2018 r. W tym roku szpital odpowiedział, że wykona częściowo drogę pożarową do budynku z łóżkami od strony wschodniej. 

Ostatnie decyzje bryg.mgr inż. Marka Myszkowskiego pochodzą z 2018 roku. Dotyczą 14 zadań, które mają być wykonane do końca tego roku i następnego. Wśród nich jest posiadanie odpowiednich drzwi z klasą odporności ogniowej EI 30, zamknięcie klatek schodowych drzwiami przeciwpożarowymi, wyposażenie dróg ewakuacyjnych w awaryjne oświetlenie wskazujące kierunki ewakuacji, pozostawienie hydrantu dla straży pożarnej i inne.  KSS sp. zoo napisała, że w 2018 roku wydziela klatkę schodową KB2.  Dla kolejnego budynku szpitala termin na realizację zadań kończy się w grudniu 2018 roku. 

W 2018 roku KSS Sp. zo.o. zobowiązała się do podziału wysokiego parteru budynku 1C na strefy pożarowe, montażu drzwi dymoszczelnych na korytarzach, wykonania przeciwpożarowego wyłącznika prądu, wymieni hydranty i zamontuje dodatkowe.

Na spółce ciąży wiele zobowiązań dotyczących poprawy bezpieczeństwa pacjentów i personelu, a tu niestety zbliżają się nowe kłopoty. Jutro w starostwie konferencja prasowa Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha i Prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o. - Marka Kiełczewskiego na temat niepokojących działań Narodowego Funduszu Zdrowia zmierzających do drastycznego obniżenia finansowania usług w zakresie lecznictwa szpitalnego na terenie powiatu kutnowskiego, które nie znajdują uzasadnienia w realizacji potrzeb zdrowotnych mieszkańców północnej części województwa łódzkiego. Czekamy na komentarz Anny Leder, rzecznika NFZ Oddział Łódzki w tej sprawie.

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

partyjne układankipartyjne układanki

10 0

No przecież macie swojego człowieka w NFZ w łodzi , który był tu prezesem i co tak kiepsko?Oj ten kutnowski szpital to ma pecha do zarządzających. 21:41, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kaszalotkaszalot

7 0

Czy na konferencji prasowej dotyczącej szpitala będzie rzecznik tejże spółki? 21:46, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

były strażakbyły strażak

8 1

A kiedy komenda straży zajmie się wysypiskiem odpadów na majdanach. Pewnie nigdy bo to niewygodny i "śmierdzący" temat dosłownie i w przenośni. 22:32, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zkfzkf

3 0

Ciekawe kto poszedłby siedzieć gdyby to wszystko naprawde sie spaliło i byłyby ofiary smiertelne ?
22:32, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

starstar

6 0

Też się zastanawiam Zkf. Od 2012 roku nie wypełniali nakazów i jeszcze egzekucja grzywien. Kto rządził, Galowa, Kłopotowski, Trawczyński, Gierula, prezesi spółki Okoński, Musiałowicz i Wilanowski, teraz Debich i Trawczyński. 06:10, 13.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

taki klimat w Kucientaki klimat w Kucien

4 0

Przecież oni nie mieli i nie mają czasu na zajmowanie się takimi sprawami . Oni od zakończenia jednych wyborów zaczynają już myśleć o następnych . Układają się , kombinują , biorą na listę ludzi miernych , niekompetentnych , cwaniaków i obiboków.Cały czas tylko liczą ile semaforów będą mieli przy głosowaniach. Prawda ich powala i nawet nie chcą o niej słuchać.Wiele z nich siedzi w radzie powiatu i jako radni od wielu kadencji i co zrobili? Usadowili swoich na posadkach bo jeszcze takich mało kompetentnych , ale za całkiem niezłą kasę , prawda? 07:36, 13.06.2018


RomekRomek

5 1

zaraz, zaraz, debich miał w poprzedniej kadencji GOTOWY plan na uzdrowienie szpitala, w 6 miesięcy - to prosta sprawa ... I co!? Zgubił!? Niezdara ... 11:33, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone