Zamknij
REKLAMA

Postępy na dworcu PKP. Przebudowa linii kolejowej Warszawa - Poznań

07:19, 25.04.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj
fot. Piotr Szatkowski

Od lipca 2017 roku trwa modernizacja stacji PKP w Kutnie. Na jej efekty poczekamy do końca 2019 roku. Generalnie zmieni się wizerunek wszystkich peronów. Nawierzchnie peronów będą miały dotykowe oraz kierunkowe ścieżki ostrzegawcze, pojawią się windy dostępne dla osób niepełnosprawnych i specjalne miejsce oczekiwania, a przejście pod torami zostanie przebudowane i wyposażone w monitoring.

Na peronach zostaną też zamontowane wiaty, ławki, elementy małej architektury, nowe oświetlenie, dobre nagłośnienie i system wizualnej informacji dla podróżnych, pojawią się wygrodzenia i barierki. 

Według planów czwarty peron ma być dwukrawędziowy o długości 261 metrów. Modernizacja stacji PKP w Kutnie obejmie także wiadukt na ul. Troczewskiego. Modernizacja naszego dworca odbywa się w ramach przebudowy linii kolejowej Warszawa - Poznań. 

- Modernizacja torów, sieci trakcyjnej i obiektów między Warszawą a Poznaniem zwiększy możliwości przepustowe linii i pozwoli na przejazd znacznie większej liczby pociągów na dobę. Usprawni to ruch zarówno regionalny jak i międzyregionalny. Nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, nowoczesne Lokalne Centra Sterowania, nowe skrzyżowania bezkolizyjne i przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe zwiększą bezpieczeństwo - informuje rzecznik PKP PLK.

Zobaczcie postępy prac na dworcu.

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

......

3 0

A może coś by rzecznik powiedział o opóźnieniu? Bo na razie tempo prac jest dramatyczne i chyba nie widać żadnych szans na dotrzymanie terminów, skoro po prawie roku nawet jeden peron nie został ukończony i daleko do tego. 08:25, 25.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone