Zamknij
REKLAMA

Dziś Akademickie Targi Edukacyjne w KDK

09:23, 12.03.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Akademickich Targów Edukacyjnych w Kutnie. Swoje oferty edukacyjne zaprezentuje kilkanaście uczelni wyższych. Adresowane są one do uczniów szkół średnich, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, ale i do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, uzupełnić wykształcenie, zdobyć nowe kwalifikacje do zawodu. Akademickie Targi Edukacyjne w Kutnie odbędą się 12 marca w godz. 11.00-13.30 w Kutnowskim Domu Kultury przy ul. Żółkiewskiego 4.

Podczas Akademickich Targów Edukacyjnych zaprezentują się uczelnie wyższe z Łodzi, Warszawy, Poznania czy Wrocławia. Będą to uczelnie publiczne i niepubliczne.

Targi edukacyjne stanowią jedno z przedsięwzięć, które ma realny wpływ na pobudzenie aktywności uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poszukujących informacji na temat możliwości dalszego kształcenia. Targi to swoista giełda edukacji, podczas której swoją ofertę zaprezentują uczelnie publiczne i niepubliczne oraz instytucje pośredniczących w doradztwie szkolnym i zawodowym.

Poprzez tę formę promowana jest idea świadomego wyboru drogi edukacyjnej, która prowadzi w efekcie do wyboru zawodu.

-Dzięki tej inicjatywie stwarzamy młodemu człowiekowi szansę do zapoznania się z ofertami placówek edukacyjnych różnych poziomów, rozwiania ewentualnych wątpliwości, co do wybranego kierunku, a nawet znalezienia pomysłu na swoją przyszłość. Przedstawicielom szkół i uczelni dajemy możliwość bezpośredniej prezentacji oferty edukacyjnej potencjalnym studentom i słuchaczom, nawiązania kontaktów z innymi placówkami oraz instytucjami pokrewnymi, które pomogą w sposób znaczący podnieść atrakcyjność i prestiż szkoły – mówi Mariusz Glinkowski, inicjator Akademickich Targów Edukacyjnych oraz dyrektor Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Zduńskiej Woli i Sieradzu (Uczelnia jest partnerem w organizacji Akademickich Targów Edukacyjnych).

ATE

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018