Zamknij
REKLAMA

Policjant posiedzi rok w areszcie. Śledczy pracują nad zabójstwem

16:13, 05.10.2017 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

29 - letni Łukasz M. policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, na którym ciążą zarzuty m.in. zabójstwa 36-letniego mężczyzny Cezarego S. z Podczach, znalezionego z sześcioma ranami w samochodzie w strzegocińskim lesie posiedzi w areszcie do końca roku. Kolejny raz sąd przedłużył tymczasowy areszt i tym razem objął policjanta obserwacją sądowo-psychiatryczną. Policjant a prawo odwołać się od tej decyzji.

Z dokonanych przez śledczych ustaleń wynika, że do zabójstwa doszło w godzinach wieczornych 31 grudnia 2016r. Zwłoki 36 – latka odnalazła w dniu 1 stycznia 2017r. po godz. 15. 00 spacerująca w strzegocińskim lesie kobieta. Znajdowały się na tylnej kanapie samochodu Audi. Samochód był własnością ofiary. Ujawnione na ciele rany postrzałowe nie pozostawiały wątpliwości, że doszło do zabójstwa. Mężczyzna miał pięć ran postrzałowych i jedną ranę kłutą. Śledczy ustalili, że tłem zabójstwa były zobowiązania finansowe. Jako sprawcę zabójstwa wytypowano 29-letniego funkcjonariusza policji z powiatu kutnowskiego. W oparciu o zebrane dowody, prokurator zlecił BSW KGP jego zatrzymanie i Łukasz M. usłyszał zarzut zabójstwa. Podczas pierwszego przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi nie przyznał się do popełnienia zarzuconej zbrodni, odmawiając składania wyjaśnień.

Łukasz M. w styczniu tego roku został aresztowany na trzy miesiące na wniosek Prokuratury Okręgowej w Łodzi, potem sąd trzy razy przedłużał areszt. Podejrzany nie chciał składać wyjaśnień i nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

O badanie psychiatryczne do sądu wystąpiła Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Decyzja sądu jest zaskarżalna, Łukasz M. może złożyć zażalenie na to postanowienie. Obserwację sądowo-psychiatryczną przeprowadza się w zakładach psychiatrycznych i zakładach leczenia odwykowego.

(O.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

zwykłyzwykły

6 0

Idą w kierunku niepoczytalności? To kto go w takim razie dopuścił do pracy? Ja tylko pytam. 16:45, 05.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

skomplikowanyskomplikowany

4 0

Może ma chorobę genetyczną, głęboko ukrytą w zakamarkach zwojów mózgowych? haha 08:04, 06.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

acacacac

1 0

ciekawe działał sam ? nie wierzę. 11:16, 10.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018